
Rodzaj projektu: miękki
Planowany koszt: 50 000,00 zł
Skrócony opis
III Półmaraton Karolewo obejmuje bieg główny na atestowanej trasie 21,1 km Karolewo–Wudzynek–Brzeźno–Pruszcz–Niciszewo–Trzebień–Karolewo. Wydarzeniu towarzyszą biegi dla dzieci i młodzieży, Bieg w szpilkach oraz Bieg VIP, a także koncert dla mieszkańców. Uczestnicy otrzymują pakiety startowe, posiłek regeneracyjny oraz wsparcie medyczne. Trasa jest zabezpieczona przez służby i wolontariuszy.
Opis projektu
III Półmaraton Karolewo 2027 wraz z imprezami towarzyszącymi planowany jest w kwietniu 2027. Bieg główny odbędzie się na trasie Karolewo-Wudzynek-Brzeźno-Pruszcz-Niciszewo-Trzebień-Wudzynek-Karolewo. Długość trasy biegu7: 21,1 km. Trasa jest atestowana. W trakcie trwania półmaratonu odbędą się biegi towarzyszące: biegi dla dzieci i młodzieży szkolnej od lat 2 do 19 na stadionie szkolnym. Zaplanowany jest również Bieg w szpilkach oraz Bieg dla VIP-ów. Po zakończonych biegach planujemy zorganizowanie koncertu muzycznego dla społeczności lokalnej. Na trasie półmaratonu będą znajdowały się punkty regeneracyjne zaopatrzone w napoje i odżywki. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymają zaopatrzone w napoje i odżywki. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymają posiłek regeneracyjny na mecie. Organizator zapewnia obsługę medyczną, depozyt ubraniowy na czas trwania biegu. Trasa będzie zabezpieczona przez: strażaków OSP, Policję, wolontariuszy i firmę ochroniarską. Każdy uczestnik biegu otrzyma pakiet startowy zawierający m. in. numer startowy, pamiątki biegowe oraz koszulkę. W III Półmaratonie prawo startu mają osoby, które najpóźniej do dnia imprezy ukończą 18 lat. Zgłoszenia przyjmowane będą poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej. Wydarzenie odbędzie się na obiektach ZSAE w Karolewie, będące zasobami Powiatu Bydgoskiego. Przedsięwzięcie będzie realizowane wraz z Zespołem Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie oraz Stowarzyszeniem Absolwenci i Sympatycy Szkoły w Karolewie.
Cel projektu
Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja, promocja sportu i zdrowia, zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu. Promocja Powiatu Bydgoskiego, promocja ZSAE w Karolewie (prezentowanie oferty edukacyjnej szkoły, obiektów szkolnych, zbiorów szkolnego muzeum), promocja walorów turystycznych powiatu oraz gmin powiatu bydgoskiego, integracja społeczności lokalnych (koła KGW, OSP, sołectwa, szkoły), szerzenie edukacji ekologicznej poprzez stoiska zdrowej żywności, nadleśnictwa oraz fundacji eko.
Efekty projektu
Projekt nie generuje kosztów utrzymania w kolejnych latach.