Logo Powiatu Bydgoskiego

„Majówka PRL – Czas wolny w PRL-u”

W piątek 3 maja br. w Sicienku, odbył się festyn pod hasłem „Majówka PRL – Czas wolny w PRL-u” zorganizowany przez Stowarzyszenie Retromaniacy Metropolii Bydgoskiej. Wydarzenie było współfinansowane ze środków powiatu bydgoskiego. W tegorocznej edycji, tego cyklicznego wydarzenia, skupiono się na pojazdach oraz wyposażeniu niezbędnym do wypoczywania na łonie natury. Zaprezentowane zostały: kilka rodzajów przyczepek z namiotami np. Skiff, Polsport, przyczepki Niewiadów do przewożenia ekwipunku i rozłożony namiot Wrzos z tropikiem. Obejrzeć można było menażki na stolikach kempingowych. Po godz. 13:00 przez Sicienko przejechała paradnie kawalkada ciągników rolniczych. Na przybyłych gości czekała grochówka, chleb ze smalcem, bigos domowej roboty oraz ciasta przygotowane przez Stowarzyszenie „Aktywne Trzemiętowo” oraz Stowarzyszenie „Pod Naszymi Skrzydłami”. Pogoda niezwykle dopisała, więc kolejki do stoisk z lodami i zimnymi napojami były długie jak w czasach PRL. Uczestnicy wydarzenia otrzymali okolicznościowe naklejki, długopisy oraz ulotki. Broszura przedstawiała temat tegorocznego wydarzenia, pokazując w jaki sposób kiedyś Polacy spędzali czas wolny. Zdjęcia pochodziły z Narodowego Archiwum Cyfrowego. Frekwencja dopisała, zarówno wśród osób wystawiających swoje pojazdy, jak i wśród odwiedzających. Cieszymy się, że organizowane wydarzenie na dobre już wpisało się w kalendarz majówkowych wydarzeń.

Do szerszej relacji zapraszamy na stronę stowarzyszenia: https://www.facebook.com/retrometrobyd 

Galeria zdjęć

IMG_20240503_113720_Original IMG_20240503_113754_Original 440552285_471064588917763_239736237269473785_n 440587325_3669970783259851_1979583684696183982_n 440561850_468244022291124_31149713069326734_n IMG_20240506_091640_Original
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności