Logo Powiatu Bydgoskiego

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Powiecie Bydgoskim!

We wrześniu br. obchodziliśmy Dni Powiatu Bydgoskiego, w ramach których mieszkańcy mogli uczestniczyć w serii wyjątkowych koncertów. Muzyka organowa i kameralna zabrzmiała w świątyniach na terenie całego powiatu:

15 września w Kotomierzu, w kościele pw. św. Alberta Chmielowskiego, wystąpili prof. Renata Marzec (wiolonczela) oraz prof. Radosław Marzec (organy).

16 września w Cielu, w kościele Matki Boskiej Bolesnej, koncert dali Józef Kotowicz (organy) i Trio Stroikowe: Aleksandra From (obój), Przemysław Buczek (klarnet) oraz Aleksander Kowalak (fagot).

17 września w Koronowie, w kościele pw. św. Andrzeja, wystąpili: Józef Kotowicz i Trio Stroikowe.

18 września w Nowej Wsi Wielkiej, w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, usłyszeliśmy Bogdana Narlocha (organy) oraz Trio Stroikowe.

19 września w Żołędowie, w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, zagrali: Bogdan Narloch i Trio Stroikowe.

20 września w Samsiecznie, w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, festiwal zakończył koncert prof. Renaty Marzec i prof. Radosława Marca.

Dyrektorami artystycznymi festiwalu byli prof. Renata Marzec i prof. Radosław Marzec.

Wszystkie koncerty były bezpłatne i spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem mieszkańców.

Raz jeszcze serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników – dziękujemy za udział i zainteresowanie koncertami. Szczególne podziękowania dla gmin, które pełniły rolę współorganizatorów, oraz dla wszystkich parafii, które udostępniły swoje kościoły i instrumenty organowe.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności