Dziś jest piątek 03 lutego 2023 r. Godzina 02:00 Imieniny Błażeja, Joanny, Telimeny

Turniej Żaków Koronowo Cup 2014 zwycięski dla 10 zespołów ...

Do końca zbliża się tegoroczna edycja cyklu turniejów Koronowo Cup 2014.

Miniona niedziela była dniem zmagań młodych adeptów piłki nożnej z kategorii żak /9 lat i młodsi/. Był to pierwszy z dwóch turniejów adresowanych dla chłopców w tym wieku /drugi odbędzie się 23 marca/. W rozgrywkach udział wzięły następujące zespoły: Chemik Bydgoszcz, Juventus Soccer Schools Bydgoszcz, Wisełka Bydgoszcz /dwa zespoły/, Olimpia Grudziądz, Ułani Grudziądz, Victoria Niemcz, Wisełka Solec Kujawski, Unia Wąbrzeźno i gospodarze - Victoria Koronowo. Drużyny zagrały w dwóch grupach eliminacyjnych, po czym w fazie finałowej spotkały się ze sobą ekipy, które uplasowały się na pierwszych dwóch miejscach w fazie eliminacyjnej oraz trzeci zespół z lepszym bilansem punktowo-bramkowym. Stworzyły one tzw. grupę „złotą”, natomiast w grupie „srebrnej” zagrały pozostałe drużyny.

Po zakończeniu rozgrywek organizatorzy nie ustalali końcowej klasyfikacji turnieju i ogłosili zwycięstwo wszystkich dziesięciu zespołów. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, poza tym wyróżniono najlepszego gracza każdej z ekip, który otrzymał kompletny strój piłkarski marki Jako – partnera technicznego turnieju. Zawodnikami tymi byli:

- Jakum Muler /Chemik Bydgoszcz

- Szymon Paradowski /Juventus SS Bydgoszcz

- Maksymilian Zdunek /Olimpia Grudziądz

- Staś Kaczorowski /Ułani Grudziądz

- Kacper Patyk /Unia Wąbrzeźno

- Mikołaj Januszewski /Victoria Niemcz

- Michał Pryjomski  /Wisełka Bydgoszcz

- Jakub Siekierkowski /Wisełka II Bydgoszcz

- Kamil Rutkowski /Wisełka Solec Kujawski

- Jakub Mikicki /Victoria Koronowo

Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju został Mikołaj Borowski z Chemika Bydgoszcz, zdobywca 5 bramek. Podczas turnieju strzelono bramkę nr 3 000, a dokonał tego Kamil Rutkowski z Wisełki Solec Kujawski. W konkursie dla trenerów rozlosowano buty piłkarskie marki adidas ufundowane przez Salonik Piłkarski „Golden Goal” – sponsora turnieju. Nie zabrakło także niespodzianki dla licznej grupy rodziców, którzy wzięli udział w konkursie sms-owym. Wylosowanych zostało 10 numerów, których właściciele otrzymali sms od organizatorów z gratulacjami. Zostali zaproszeni na płytę boiska, gdzie otrzymali okolicznościowe medale z tytułem „uczestnik Turnieju Żaków Koronowo Cup 2014”.

Turniej odbył się dzięki wsparciu europosła Janusza Zemke, Saloniku Piłkarskiego „Golden Goal”, koronowskiego Banku Spółdzielczego, Centrum Sportu Kamaga, firm Alan i Akomp z Koronowa. Obecni na podsumowaniu byli Burmistrz Koronowa Stanisław Gliszczyński, dyrektor MGOSiR Maciej Makowski i prezes Victorii Koronowo Waldemar Olejnik.

Należy przypomnieć, że honorowymi patronami Koronowo Cup są: Starosta Bydgoski Wojciech Porzych, Burmistrz Koronowa Stanisław Gliszczyński i Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Eugeniusz Nowak. Patronat medialny nad rozgrywkami objęły: TVP Bydgoszcz, a także Express Bydgoski.

Źródło:

J. Jasionowicz