Dziś jest piątek 03 lutego 2023 r. Godzina 01:12 Imieniny Błażeja, Joanny, Telimeny

Wyniki Mistrzostw Powiatu Bydgoskiego w zawodach sportowych Pluszowego Misia klas I-III szkół podstawowych

5 grudnia 2022 r. w hali sportowo-widowiskowej soleckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w zawodach sportowych Pluszowego Misia klas I-III szkół podstawowych. Do zawodów przystąpili uczniowie reprezentujący cztery gminy naszego powiatu. W każdej drużynie startowało po pięcioro dziewczynek oraz chłopców, którzy rywalizowali w rozmaitych konkurencjach sprawnościowych. Tradycyjnie liczyła się szybkość i dokładność wykonania poszczególnych zadań (każdy rocznik miał ich pięć). Po stojących na wysokim sportowym poziomie i niezwykle emocjonujących zawodach zanotowano następujące rozstrzygnięcia:

Klasy I:

1. Szkoła Podstawowa w Łochowie  – 19 pkt.
  2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Koronowie – 15 pkt.
  3. Szkoła Podstawowa nr 4 w Solcu Kujawskim – 10 pkt.
  4. Szkoła Podstawowa w Ostromecku – 6 pkt.

Klasy II:

1. Szkoła Podstawowa nr 4 w Solcu Kujawskim – 17 pkt.
  2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Koronowie – 16 pkt.
  3. Szkoła Podstawowa w Łochowie  – 11 pkt.
  4. Szkoła Podstawowa w Ostromecku – 6 pkt.

Klasy III:

1. Szkoła Podstawowa nr 4 w Solcu Kujawskim – 20 pkt.
  2. Szkoła Podstawowa w Łochowie  – 14 pkt.
  3. Szkoła Podstawowa nr 2 w Koronowie – 9 pkt.
  4. Szkoła Podstawowa w Ostromecku – 7 pkt.

W punktacji generalnej, na którą składały się wyniki wszystkich trzech roczników młodych sportowców każdej ze szkół, zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 4 w Solcu Kujawskim zdobywając łącznie 47 punktów. Drugie miejsce z dorobkiem 44 punktów zajęła Szkoła Podstawowa w Łochowie. Trzecia lokata przypadła Szkole Podstawowej nr 2 w Koronowie, która wywalczyła 40 punktów. Czwarte miejsce dla Szkoły Podstawowej w Ostromecku z dorobkiem 19 punktów.

Po zakończeniu zwodów dokonano dekoracji. Najlepsze trzy drużyny w każdej kategorii otrzymały medale zaś wszystkie szkoły uczestniczące w zawodach, piękne Pluszowe Misie ufundowane przez Starostwo Powiatu w Bydgoszczy. Ponadto wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali słodycze. Organizatorami turnieju byli MUKS Start oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim. Starostę reprezentował Dyrektor Wydziału Promocji Kultury i Sportu Andrzej Kubiak.

[mat. Łukasz Czarczyński]

Data dodania 07 grudnia 2022