Dziś jest niedziela 25 sierpnia 2019 r. Godzina 00:34 Imieniny Belii, Ludwika, Luizy

Szkolenia w ramach projektu dot. konsultacji społecznych w powiecie bydgoskim

Data

Organizator Powiat Bydgoski / Kujawsko-Pomorska Federacja Organizacji Pozarządowych

Kategoria Szkolenia

Konsultacje społeczne w powiecie bydgoskim

Dzisiaj rozpoczęły się specjalistyczne szkolenia z zakresu konsultacji społecznych. Rozwój tej formy partycypacji obywatelskiej w powiecie bydgoskim to główny kierunek nowego przedsięwzięcia Kujawsko-Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, realizowanego wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Bydgoszczy.

Jak zachęcić mieszkańców do udziału i zaangażowania w rozwiązywanie lokalnych problemów? Jak upowszechnić konsultacje wśród organizacji pozarządowych? Jak skutecznie konsultować? Jak uniknąć fasadowości konsultacji? To kilka wyzwań, które postanowiły wspólnie rozwiązać Powiat i Federacja.

W ramach tzw. grup zadaniowych przedstawiciele samorządów i organizacji z terenu powiatu bydgoskiego będą pracować nad przygotowaniem i wdrażaniem konsultacji uczestnicząc w różnych formach przewidzianych w projekcie. Oprócz szkoleń zaplanowano m.in. warsztaty, studia przypadku, przygotowanie do monitoringu
i ewaluacji konsultacji.

Działania projektowe można śledzić na stronie internetowej http://www.federacja-ngo.pl/powiat-bydgoski-i-federacja-razem-dbaja-o-konsultacje,186,l1.html

Źródło: Andrzej Jurak