Przejdź do treści

Dziś jest poniedziałek 21 sierpnia 2017 r. Godzina 19:40 Imieniny Franciszka, Kazimiery, Ruty

Turniej Tenisa

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

27 maja 2017r. w hali sportowej przy Zespole Szkół w Dobrczu rozegrano XVI Turniej Tenisa Stołowego dla pracowników samorządowych i radnych powiatu bydgoskiego.

W Turnieju wzięło udział 6 reprezentacji gmin. Udział wzięły następujące gminy: Koronowo, Nowa Wieś Wielka, Solec Kujawski, Osielsko, Dobrcz i Białe Błota.

Utworzone zostały dwie grupy eliminacyjne, w grupie A grały gminy Koronowo, Osielsko i Białe Błota. Pierwsze miejsce w grupie zajęło Osielsko, drugie Białe Błota a trzecie Koronowo. Do półfinałów awansował Osielsko i Białe Błota. W grupie B grały drużyny Solca Kujawskiego, Dobrcza i Nowej Wsi Wielkiej. Pierwsze miejsce w tej grupie zajął Solec Kujawski, drugie miejsce Dobrcz i trzecie miejsce Nowa Wieś Wielka.

W półfinałach Osielsko pokonało Dobrcz 3:1 a Solec Kujawski  pokonał Białe Błota 4:0.

W finale Solec Kujawski pokonał po zaciętej walce Osielsko 3:2 i został zwycięzcą  Turnieju, Osielsko zajęło drugie miejsce. W meczu o trzecie miejsce Dobrcz pokonał Białe Błota 3:1. Mecz o piąte miejsce zakończył się zwycięstwem Koronowa nad reprezentacją Nowej Wsi Wielkiej 3:1. Po Turnieju drużynowym rozegrano turniej indywidualny, w którym pierwsze miejsce zajął Kamil Pater z Solca Kujawskiego, drugie miejsce zajął Dawid Garboliński z reprezentacji Osielska, trzecie miejsce zajął Krzysztof Arkuszewski z Dobrcza. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Marzena Fabiniak z Koronowa, która pokonała Martę Wendland z Nowej Wsi Wielkiej.

Organizatorem Turnieju jak co roku było Starostwo Powiatowe, Zespół Szkół w Dobrczu, GLKS Dobrcz i Gmina Dobrcz. Otwarcia Turnieju dokonała  dyr. Zespołu Szkół w Dobrczu Zinaida Ignaczak.

Puchary i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe, Gminę Dobrcz i GLKS wręczali :  Starosta Bydgoski Wojciech Porzych i Wójt Krzysztof Szala. Nad sprawnym przebiegiem Turnieju czuwali: Barbara Majka i Marek Ciesielski.