Przejdź do treści

Dziś jest czwartek 24 sierpnia 2017 r. Godzina 12:21 Imieniny Bartosza, Jerzego, Maliny

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Zapasach w stylu wolnym

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

W miniony weekend w Osielsku odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Zapasach w stylu wolnym. Do Osielska zjechala cała czołówka zawodników w wieku 21-23 lat. Impreza objęta była patronatem honorowym Starosty Bydgoskiego oraz wpisana jest do Kalendarza Imprez 2016 .

Łącznie startowało 81 zawodników z 36 Polskich klubów. Nie zabrakło oczywiście zawodników z powiatu bydgoskiego. Nasz powiat reprezentowali zawodnicy z Osielska, Wojnowa i Koronowa. Walki rozpoczeły się o godzinie 10 w sobotę i trwały do godziny 14 tej. W tym czasie 10 sedziów na dwóch matach przeprowadziło ponad 90 walk eliminacyjnych, półfinalowych i o brązowe medale. Po przerwie obiadowej nastapiła oficjalna prezentacja zawodników walk finałowych. W najniższej kategorii wagowej spotkali się Pawel Ziemba ( KS Victoria Osielsko) z Mateuszem Antoniakiem  ( LMKS Krasnystaw).

Po 3 minutowej walce Paweł na przerwę schodził z dwu punktową przewagą ( 3:1), druga runda zaczęła się od groźnych ataków zawodnika z Krasnegostawu, ale Nasz zawodnik skutecznie odpieral jego ataki, zdobywając z jego akcji punkty. Ostatecznie Paweł wygrał przez położenie na łopatki i na punkty ( 8:3 ) i tym samym wywalczył tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski. Wcześniejsze swoje dwa pojedynki Ziemba wygrał przez przewagi techniczne. Należy wspomnieć, ze Paweł Ziemba stawał juz trzykrotnie na podium młodzieżówki, ala za każdym razem był to najniższy stopień podium. Tym razem pokazał charakter i na swoim terenie wywalczył tytuł mistrza.

Także w kategorii wagowej do 57 kg zawodnik ULKS Gryfa Wojnowo, Sebastian Jarzembski wywalczył brązowy medal. O Podium otarł się Paweł Jaszkowski w 65 kg, który ostatecznie zajął V miejsce. Na miejscach punktowanych znajelźli się jeszcze Przemysła Rosiak 125 kg i Adrian Nakielski 97 kg.