Dziś jest sobota 25 czerwca 2022 r. Godzina 16:43 Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

„Rozbudowa drogi powiatowej nr 1545C Dąbrowa Chełmińska – Cichoradz”

Projekt „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1545C Dąbrowa Chełmińska – Cichoradz”

Inwestycja obejmuje rozbudowę drogi (1,6 km), wraz z jej odwodnieniem  i poszerzeniem do 6,0 m, z nowymi obustronnymi poboczami, zatokami autobusowymi z peronami, chodnikami i ścieżką rowerową.

Efektami inwestycji będą: poprawa nawierzchni drogi, zmniejszenie hałasu, zwiększenie płynności ruchu, ograniczenie spalania i emisji szkodliwych substancji, wzrost zrównoważonej mobilności, poprawa bezpieczeństwa, zapewnienie dostępności z drogami wyższego rzędu: DW 551 oraz DW 597.

Inwestycja realizuje cel programu jakim jest wspieranie lokalnej przedsiębiorczości.

Okres  realizacji projektu:  25.02.2022 r.- 25.10.2022 r.

Całkowita wartość projektu :  3 639 240,43  zł

Na realizację projektu uzyskaliśmy dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Wartość dofinansowania:  3 457 278,41 zł

Brak artykułów