Dziś jest sobota 18 września 2021 r. Godzina 06:42 Imieniny Ireny, Irminy, Stanisława

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. "Organizacja wydarzeń i wydanie publikacji promujących walory turystyczne, przyrodnicze, ludzkie i historyczne Powiatu Bydgoskiego”

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Rusza nowy projekt związany z promocją walorów turystycznych, przyrodniczych, ludzkich i historycznych Powiatu Bydgoskiego.

W dniu 3 września 2020 roku Powiat Bydgoski podpisał umowę o przyznaniu dofinansowania na realizację operacji pn. „Organizacja wydarzeń i wydanie publikacji promujących walory turystyczne, przyrodnicze, ludzkie i historyczne Powiatu Bydgoskiego”.

Operacja zostanie dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Najważniejszym celem przedmiotowej operacji jest wzrost aktywności społeczności lokalnej i integracji mieszkańców na rzecz inkluzji społecznej poprzez organizację wydarzeń i wydanie publikacji promujących walory turystyczne, przyrodnicze, ludzkie i historyczne Powiatu Bydgoskiego.

Planowana operacja została podzielona na 5 części. Każda z części będzie polegała na organizacji wydarzenia/imprezy oraz wydaniu związanej z nim publikacji. Podczas planowanych wydarzeń mieszkańcy powiatu, będą mieli szansę poznać określone walory Powiatu Bydgoskiego. Natomiast ich zwieńczeniem będzie wydanie publikacji związanych z konkretnym wydarzeniem. Każde działanie będzie promowało przynajmniej jeden z zasobów (ludzki, kulturowy, historyczny lub przyrodniczy) Powiatu Bydgoskiego.

Całkowity koszt inwestycji został oszacowany na 100 100,00 zł.  Wysokość zakładanej kwoty dofinansowania wyniesie 63 630,00 zł.