Dziś jest środa 01 grudnia 2021 r. Godzina 01:22 Imieniny Blanki, Edmunda, Eligiusza

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. "Organizacja wydarzeń i wydanie publikacji promujących walory turystyczne, przyrodnicze, ludzkie i historyczne Powiatu Bydgoskiego”

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Rusza nowy projekt związany z promocją walorów turystycznych, przyrodniczych, ludzkich i historycznych Powiatu Bydgoskiego.

W dniu 3 września 2020 roku Powiat Bydgoski podpisał umowę o przyznaniu dofinansowania na realizację operacji pn. „Organizacja wydarzeń i wydanie publikacji promujących walory turystyczne, przyrodnicze, ludzkie i historyczne Powiatu Bydgoskiego”.

Operacja zostanie dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Najważniejszym celem przedmiotowej operacji jest wzrost aktywności społeczności lokalnej i integracji mieszkańców na rzecz inkluzji społecznej poprzez organizację wydarzeń i wydanie publikacji promujących walory turystyczne, przyrodnicze, ludzkie i historyczne Powiatu Bydgoskiego.

Planowana operacja została podzielona na 5 części. Każda z części będzie polegała na organizacji wydarzenia/imprezy oraz wydaniu związanej z nim publikacji. Podczas planowanych wydarzeń mieszkańcy powiatu, będą mieli szansę poznać określone walory Powiatu Bydgoskiego. Natomiast ich zwieńczeniem będzie wydanie publikacji związanych z konkretnym wydarzeniem. Każde działanie będzie promowało przynajmniej jeden z zasobów (ludzki, kulturowy, historyczny lub przyrodniczy) Powiatu Bydgoskiego.

Całkowity koszt inwestycji został oszacowany na 100 100,00 zł.  Wysokość zakładanej kwoty dofinansowania wyniesie 63 630,00 zł.

Gracjan Szuwała Wolontariusz Powiatu Bydgoskiego 2021 !

W dniu 16 października 2021 r. dzięki uprzejmości Pani Marleny Plebańskiej-Kaczor w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu odbyła się gala Konkursu Wolontariusz Powiatu Bydgoskiego 2021 zorganizowana w ramach operacji pn. „Organizacja wydarzeń i wydanie publikacji promujących walory turystyczne, przyrodnicze, ludzkie i historyczne Powiatu Bydgoskiego” współfinansowane ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.