Dziś jest czwartek 30 czerwca 2022 r. Godzina 05:56 Imieniny Arnolda, Emiliany, Lucyny

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. "Organizacja wydarzeń i wydanie publikacji promujących walory turystyczne, przyrodnicze, ludzkie i historyczne Powiatu Bydgoskiego”

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Rusza nowy projekt związany z promocją walorów turystycznych, przyrodniczych, ludzkich i historycznych Powiatu Bydgoskiego.

W dniu 3 września 2020 roku Powiat Bydgoski podpisał umowę o przyznaniu dofinansowania na realizację operacji pn. „Organizacja wydarzeń i wydanie publikacji promujących walory turystyczne, przyrodnicze, ludzkie i historyczne Powiatu Bydgoskiego”.

Operacja zostanie dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Najważniejszym celem przedmiotowej operacji jest wzrost aktywności społeczności lokalnej i integracji mieszkańców na rzecz inkluzji społecznej poprzez organizację wydarzeń i wydanie publikacji promujących walory turystyczne, przyrodnicze, ludzkie i historyczne Powiatu Bydgoskiego.

Planowana operacja została podzielona na 5 części. Każda z części będzie polegała na organizacji wydarzenia/imprezy oraz wydaniu związanej z nim publikacji. Podczas planowanych wydarzeń mieszkańcy powiatu, będą mieli szansę poznać określone walory Powiatu Bydgoskiego. Natomiast ich zwieńczeniem będzie wydanie publikacji związanych z konkretnym wydarzeniem. Każde działanie będzie promowało przynajmniej jeden z zasobów (ludzki, kulturowy, historyczny lub przyrodniczy) Powiatu Bydgoskiego.

Całkowity koszt inwestycji został oszacowany na 100 100,00 zł.  Wysokość zakładanej kwoty dofinansowania wyniesie 63 630,00 zł.

Publikacja "Rowerem przez Powiat Bydgoski - najciekawsze trasy rowerowe"

Powiat Bydgoski  ramach operacji pn. „Organizacja wydarzeń i wydanie publikacji promujących walory turystyczne, przyrodnicze, ludzkie i historyczne Powiatu Bydgoskiego” współfinansowane ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich opracował publikację pn. "Rowerem przez Powiat Bydgoski - najciekawsze trasy rowerowe".

Publikacja "Wolontariat na terenie powiatu bydgoskiego"

Powiat Bydgoski we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Wsi Kozielec i Okolic  zorganizował Konkurs pt. „Wolonatriusz Powiatu Bydgoskiego 2021”, którego celem było m.in. prezentacja działań w tym obszarze, docenienie i promocja ludzi i ich pracy na rzecz grup defaworyzowanych, a także szerzenie dobrych praktyk wolontariackich. Potwierdzeniem owocnej współpracy  jest niniejsza publikacja pn. „Wolontariat na terenie powiatu bydgoskiego”.

Publikacja "Powiat Bydgoski w obiektywie"

Powiat Bydgoski ramach operacji pn. „Organizacja wydarzeń i wydanie publikacji promujących walory turystyczne, przyrodnicze, ludzkie i historyczne Powiatu Bydgoskiego” współfinansowane ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich opracował publikację pn. „Powiat Bydgoski w obiektywie”.