Dziś jest piątek 15 stycznia 2021 r. Godzina 19:57 Imieniny Arnolda, Dory, Pawła

Projekt „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 244 polegająca na budowie ścieżki rowerowej od skrzyżowania z drogą krajową nr 25 do Bożenkowa na długości ca 6,6 km”

Przedmiotem projektu jest budowa ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej 244 Kamieniec - Wojnowo - Gogolinek - Bożenkowo - Strzelce Dolne na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 25 do Bożenkowa. Łączna długość budowanej i wyznaczonej ścieżki rowerowej wynosi 6,19 km. Połączy się ona z istniejącą już ścieżką rowerową wzdłuż drogi krajowej nr 25 (trasa z Bydgoszczy do Koronowa) i z budowaną ścieżką rowerową wzdłuż dróg powiatowych nr 1525C i 1526C. Koniec odcinka objętego projektem łączy się z istniejącą ścieżką rowerową znajdującą się przy węźle drogi ekspresowej S5 w Maksymilianowie

Okres realizacji projektu:    2017-06-22 - 2021-12-31

Celem głównym projektu jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery w tym CO2

Realizacja projektu pozwoli na osiągnięcie następujących celów szczegółowych:

1. Poprawa jakości środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery w tym CO2.

2. Wzrost zrównoważonej mobilność - zwiększenie liczby osób korzystających z alternatywnych środków transportu.

3. Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Budowa ścieżki rowerowej przyczyni się do zmiany kierunków mobilności w kierunku mobilności zrównoważonej poprzez zwiększenie udziału transportu niezmotoryzowanego. Tak więc stworzenie infrastruktury dla ruchu rowerowego stanowi element zrównoważonego rozwoju systemu transportu. Efektem realizacji zadania będzie redukcja emisji CO2 i innych zanieczyszczeń szkodliwych dla środowiska i mieszkańców, wydzielanych przez pojazdy mechaniczne, w związku ze zmniejszeniem się potrzeby korzystania z tych środków transportu

Całkowita planowana wartość projektu wynosi 3 354 291,02 . Na realizację projektu uzyskaliśmy dotację dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. w wysokości  2 555 634,32 zł , wkład własny Powiatu Bydgoskiego wyniesie  798 656,70  zł.

Brak artykułów