Dziś jest sobota 24 sierpnia 2019 r. Godzina 10:54 Imieniny Bartosza, Jerzego, Maliny

Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w powiecie bydgoskim

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

29. stycznia 2015 roku Powiat Bydgoski podpisał umowę na realizację projektu pn. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w powiecie bydgoskim”.

W ramach tej inwestycji wykonane zostaną kompleksowe termomodernizacje dwóch obiektów: Zespołu Szkół w Koronowie oraz Domu Pomocy Społecznej w Bożenkowie.

W chwili obecnej realizowany jest szereg prac umożliwiających rozpoczęcie kluczowych w projekcie zadań, tj. robót budowlanych.

Prace termomodernizacyjne w budynkach Domu Pomocy Społecznej w Bożenkowie będą obejmować następujące roboty:

• modernizację instalacji centralnego ogrzewania,
  • modernizację systemu ciepłej wody użytkowej,
  • ocieplenie stropodachów części wysokiej,
  • docieplenie na suficie podwieszonym stropodachów części niskiej,
  • ocieplenie ścian zewnętrznych,

Prace termomodernizacyjne w budynku Zespołu Szkół w Koronowie będą obejmować następujące roboty:

• termomodernizację ścian zewnętrznych,
  • termomodernizację i wymianę pokrycia dachowego,
  • termomodernizację stropu wewnętrznego (pod nieogrzewanym poddaszem),
  • termomodernizację ścian na gruncie,
  • termomodernizację ścian wewnętrznych.

Okres realizacji prac zaplanowany jest na przedział: 10.2013 r. – 08.2015 r.

Prace przygotowawcze do rozpoczęcia inwestycji wykonane zostały w roku 2014. Także i działania polegające na wymianie oraz termomodernizacji pokrycia dachowego na budynku Zespołu Szkół w Koronowie, przede wszystkim z uwagi na ich pilny charakter, zostały wykonane i zakończone w roku 2014. Pozostałe prace zostały zaplanowane na rok 2015.

Umowa na realizację zadania: Termomodernizacja Zespołu Szkół w Koronowie podpisana!

Wczoraj, 12. maja br. odbyło się oficjalne spotkanie Zarządu Powiatu Bydgoskiego, reprezentowanego przez Starostę Bydgoskiego Wojciecha Porzycha oraz Wicestarostę Zbigniewa Łuczaka z konsorcjum firm pn. „INSTALCO” w osobach właściciela Firmy Instalco Tomasza Katnego oraz właściciela firmy partnerskiej KORBUD Józefa Korczaka, którego nadrzędny cel stanowiło  podpisanie umowy między Zamawiającym a Wykonawcą na realizację zadania pn. Termomodernizacja Zespołu Szkół w Koronowie .