Dziś jest niedziela 25 sierpnia 2019 r. Godzina 01:09 Imieniny Belii, Ludwika, Luizy

Zakup strojów scenicznych dla Zespołu Karolaki

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

Zespół „Karolaki” działa przy Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie. Jego historia sięga roku 1972. W roku 1991 działalność zespołu została zawieszona na siedem lat. Został on reaktywowany w roku 1998 a od tego czasu swoimi występami zdobył serca publiczności. Zespół często uświetnia imprezy powiatowe, ale jest także częstym gościem w innych rejonach kraju.
Jego repertuar stanowią lokalne i krajowe tańce ludowe.

Zaplanowano zakup 18 kompletnych strojów ludowych dla członków zespołu. Liczymy, że dzięki temu skład zespołu powiększy się o nowych członków a występy będą jeszcze bardziej atrakcyjne. Projekt jest dofinansowany z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, działania Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju dla małych projektów. Wniosek o dofinansowanie został złożony za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Trzy Doliny”. Całkowita wartość projektu wynosi 32 778,27 zł, kwota dofinansowania to 21 319,20 zł, natomiast wkład własny Powiatu 11 459,07 zł

Brak artykułów