Dziś jest niedziela 24 października 2021 r. Godzina 15:12 Imieniny Arety, Marty, Marcina

Konferencja „ Dziecko ze spektrum autyzmu – różne perspektywy”

Dnia 27 listopada 2014 r. w sali Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Koronowie odbyła się kolejna konferencja w ramach realizacji Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego pn. „Dziecko ze spektrum autyzmu – różne perspektywy”. Organizatorem konferencji była Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna z filią w Bydgoszczy we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Bydgoszczy.

Październik miesiącem walki z rakiem piersi. Czy zgłosiłaś się już na badanie?

Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka Piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – jednego z Narodowych Programów Zwalczania Chorób Nowotworowych. Zachęcamy do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór wśród Polek. Dobrą okazją do zgłoszenia się na badanie jest miesiąc walki z rakiem piersi.   Szczegółowe informacje tutaj

Zapraszamy mieszkańców Powiatu do odwiedzania strony internetowej Badam Się Więc Mam Pewność

Wojewódzki Ośrodek Koordynujący w Bydgoszczy zaprasza na bezpłatne badania mamograficzne oraz cytologiczne.  Szczegółowe informacje na temat   populacyjnego  programu wczesnego wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego wykrywania raka szyjki macicy znajdą Państwo na stronie internetowej http://www.wok.co.bydgoszcz.pl/ Zachęcamy do odwiedzania strony.

Mammobus w Twojej miejscowości! Zbadałaś się już? Zachęć przyjaciółkę!

Połowa Kobiet uprawnionych do bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi wciąż nie skorzystała z możliwości zyskania spokoju o swoje zdrowie. Jeśli jesteś w grupie, która już się przebadała, bądź ambasadorem profilaktyki, zachęć swoje przyjaciółki do zgłoszenia się na badanie! Jeśli jeszcze się nie badałaś – przyjdźcie na badanie razem!