Dziś jest środa 22 maja 2019 r. Godzina 07:17 Imieniny Emila, Neleny, Romy

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

Wystawa „Poniatówki"

Zapraszamy na na inaugurację Wystawy o historii Poniatówek  i Szlaku Poniatówki, która odbędzie się 22 maja 2019 r.  w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych im. Bronisława Zamojdzina  w Karolewie.

Drezy-majówka 2019

W dniach 1-5 maja 2019 przebiegła główna część realizacji zadania "Drezy-majówka 2019", czyli impreza o tej samej nazwie. Przy wsparciu Powiatu Bydgoskiego Koronowska Kolej Drezynowa, która stanowi stały projekt Stowarzyszenia Rehabilitacji i Turystyki NA SZLAKU zorganizowała turystyczne przejazdy drezynowe, z których skorzystało około 270 osób, z innych atrakcji towarzyszących imprezie- z czego niektóre, jak np. konkurs fotograficzny "241 WSPOMNIEŃ ZE SZLAKU" nadal trwają lub pojawią się jeszcze w trakcie trwania realizacji zadania- skorzystało już ok. 70 osób.

Majówka z PRL

W piątek, 3 maja br. odbył się festyn pod hasłem „Majówka z PRL”. Wydarzenie było współfinansowane ze środków publicznych Powiatu Bydgoskiego, a za jego realizację odpowiedzialne było stowarzyszenie „Retromaniacy Metropolii Bydgoskiej”.

Nabór Przedstawicieli Organizacji Pozarządowych do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Bydgoskiego IV kadencji 2019-2022

OGŁOSZENIE  o naborze Przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do składu Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Bydgoskiego IV kadencji 2019-2022

Szkolenie dla organizacji pozarządowych - 26 marca 2019 r.

W dniu 26 marca 2019 roku, z inicjatywy Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Bydgoskiego, w Starostwie Powiatowym w Bydgoszczy, odbyło się szkolenie dla organizacji pozarządowych z terenu powiatu bydgoskiego pn. „Obowiązki organizacji pozarządowych i Starosty jako organu sprawującego nadzór nad działalnością organizacji pozarządowych w świetle ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.”

NABÓR NA SZKOLENIE DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH "Nowelizacja ofert, umów i sprawozdań w zlecaniu zadań publicznych organizacjom pozarządowym."

Od 1 marca 2019 roku obowiązują nowe wzory ofert, sprawozdań i umów na realizację zadania publicznego, w związku z powyższym serdecznie  zapraszamy organizacje pozarządowe z powiatu bydgoskiego do udziału w szkoleniu  „Nowelizacja ofert, umów i sprawozdań w zlecaniu zadań publicznych organizacjom pozarządowym.”

Serdecznie zapraszamy organizacje pozarządowe z terenu powiatu bydgoskiego do udziału w szkoleniu pt. „Obowiązki organizacji pozarządowych i Starosty jako organu sprawującego nadzór nad działalnością organizacji pozarządowych w świetle ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.”