Dziś jest poniedziałek 08 sierpnia 2022 r. Godzina 10:23 Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Zapraszamy na I Regionalne Forum Współpracy Międzynarodowej

Serdecznie zapraszamy do udziału w I Regionalnym Forum Współpracy Międzynarodowej, które odbędzie się 18 września br. w Toruniu w hotelu Bulwar. Forum jest elementem projektu realizowanego przez Kujawsko-Pomorskie Samorządowe Stowarzyszenie "Europa Kujaw i Pomorza" pn. „INTER-EKIP - Współpraca międzynarodowa regionu Kujaw i Pomorza: efektywna, innowacyjna, otwarta na partnerstwa” w ramach programu Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Pozytywne efekty współpracy!

Powiat Bydgoski od wielu lat współpracuje z Kujawsko Pomorskim Ośrodkiem Wspierania Inicjatyw Pozarządowych TŁOK z Torunia, dzięki czemu organizacje pozarządowe z powiatu bydgoskiego mogą korzystać z różnego rodzaju szkoleń organizowanych przez to stowarzyszenie.

Już po spotkaniu z przedstawicielami Stowarzyszenia "TŁOK" z Torunia

W środę, 25 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Bydgoszczy odbyło się spotkanie członków Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Bydgoskiego z przedstawicielami Stowarzyszenia „TŁOK” z Torunia, którzy przeprowadzali badanie ankietowe funkcjonowania Rady, w ramach projektu „Dobre Rady: modelowe Rady Działalności Pożytku Publicznego w obszarze 2”.

I edycja Akademii Menadżera zakończona!

W czwartek, 12 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Bydgoszczy odbył się czwarty, ostatni z cyklu warsztatów w ramach Akademii Menedżera NGO. Uczestnicy, którymi były osoby zarządzające organizacjami pozarządowymi, zapoznali się z zasadami komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej, oraz współpracy z administracją publiczną.

Spotkaliśmy się z organizacjami pozarządowymi..

10 czerwca 2014 r. w Centrum Wsparcia Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu w Dobrczu, odbyło się spotkanie z organizacjami pozarządowymi z terenu Gminy Dobrcz. W panelu, którego inicjatorami byli Starosta Bydgoski Wojciech Porzych i Wójt Gminy Dobrcz Krzysztof Szala, wzięli również udział zaproszeni pełnomocnicy ds. współpracy z organizacjami z innych gmin z terenu powiatu bydgoskiego.

Granty na lokalne inicjatywy oddolne

Ośrodek Tłok w partnerstwie z Towarzystwem Rozwoju Gminy Płużnica od 01.06.2014 r. realizuje projekt „Inicjuj z FIO”, w ramach którego przyznawane są mikrodotacje na oddolne działania mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. Chcesz wiedzieć więcej? Przyjdź na spotkanie! Zapraszamy na spotkania informacyjne ws. grantów, w trakcie których przedstawione zostaną m.in. zasady konkursu, sposób przygotowania wniosku.