Dziś jest niedziela 20 października 2019 r. Godzina 15:05 Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Poprawa infrastruktury drogowej na terenie powiatu bydgoskiego dofinansowana z NPPDL

Rok 2009

„Przebudowa drogi powiatowej nr 1502C Kotomierz – Dobrcz na długości 2 + 376 m”

Projekt dotyczył przebudowy drogi powiatowej nr 1502C Kotomierz – Dobrcz na długości 2 376 m. Otrzymał dofinansowanie w wysokości 929 351,38 zł.

Przebudowa drogi nr 1502C Kotomierz  - Dobrcz usprawniła komunikację na terenie gminy Dobrcz oraz jej połączenia drogowe z gminą Koronowo, dzięki temu poprawę rozwiązań komunikacyjnych na terenie Powiatu Bydgoskiego. Bezpośrednio umożliwiła skrócenie czasu przejazdu oraz zwiększenie bezpieczeństwa komunikacyjnego osobom codziennie przemieszczającym się pomiędzy Kotomierzem a Dobrczem.

„Przebudowa drogi powiatowej nr 1507C Włóki – Jarużyn – Bydgoszcz II etap od km 1 + 215.00 do km 2 + 470.22”

Projekt, który otrzymał dofinansowanie w wysokości 388 905,15 zł, umożliwił zakończenie przebudowy drogi powiatowej nr 1507C Włóki – Jarużyn – Bydgoszcz, na odcinku Jarużyn - Strzelce Górne1, o długości  255,22 mb.

Z drogi tej korzystają mieszkańcy  Bydgoszczy, Strzelec Górnych oraz Jarużyna, jak również mieszkańcy całej gminy Dobrcz oraz gminy Osielsko. Droga ta umożliwia najdogodniejszy dojazd z terenu tych gmin do osiedla Fordon w Bydgoszczy, oraz dalej do Dąbrowy Chełmińskiej i Torunia. Ma ona również duże znaczenie dla obsługi komunikacyjnej północnej części powiatu i województwa, tworząc poprzez drogę wojewódzką nr 244, połączenie z drogą krajowa nr 5.

Rok 2010

„Przebudowa drogi powiatowej nr 1537C Trzciniec - Ciele - Kruszyn Krajeński na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 223 do drogi krajowej nr 5,10 w m. Ciele”

Projekt, otrzymał dofinansowanie w wysokości 1 014 025,51 zł. Obejmował on przebudowę drogi powiatowej nr 1537C Trzciniec - Ciele - Kruszyn Krajeński na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 223 do drogi krajowej nr 5,10 w m. Ciele na długości 4 997 metrów bieżących, celem dostosowania tej drogi do wymaganych parametrów technicznych.

Przebudowa drogi nr 1537C Trzciniec - Ciele - Kruszyn Krajeński  usprawniła komunikację na terenie gminy Białe Błota oraz jej połączenia drogowe z miastem Bydgoszcz oraz powiatem nakielskim i żnińskim. Wpłynęła również na skrócenie czasu przejazdu oraz zwiększenie bezpieczeństwa komunikacyjnego osobom codziennie przemieszczającym się pomiędzy Zielonką, Cielem, Kruszynek Krajeńskim, Trzcińcem, a Bydgoszczą.

Rok 2011

„Rozbudowa drogi powiatowej nr 1546C Bydgoszcz – Otorowo – droga 397 wraz z budową ścieżki rowerowej od km 0+000 do km 3+018”

Projekt, który otrzymał dofinansowanie w wysokości 1 741 514,13 zł, umożliwił rozbudowę drogi powiatowej nr 1546C Bydgoszcz – Otorowo – droga 397 na długości 3 018 metrów bieżących wraz z budową ścieżki rowerowej na całej jej długości.

Przebudowa drogi nr 1546C Bydgoszcz  - Otorowo – droga 397 wraz z budową ścieżki rowerowej usprawniła system komunikacji na terenie gminy Solec Kujawski oraz jej połączenia drogowe z miastem Bydgoszcz, a poprzez drogę wojewódzką 397 do drogi krajowej nr 10 na Toruń, Łódź, Piłę, Szczecin oraz znacznie poprawiła bezpieczeństwo komunikacyjne osób, które na co dzień przemieszczają się pomiędzy Solcem Kujawskim, Otorowem, Makowiskami, a Bydgoszczą.

„Przebudowa drogi powiatowej nr 1527C Prosperowo – Wojnowo”

Projekt, który otrzymał dofinansowanie w wysokości 3 000 000 zł, umożliwił przebudowę drogi powiatowej nr 1527C Prosperowo – Wojnowo na długości 7 660 metrów bieżących, wraz z budową ścieżki rowerowej na całej jej długości.

Przebudowa drogi nr 1527C Prosperowo – Wojnowo usprawniła komunikację na terenie gminy Sicienko oraz jej połączenia drogowe ze strony zachodniej z powiatem nakielskim i sępoleńskim, a ze strony wschodniej z miastem Bydgoszcz. Bezpośrednio zwiększyła bezpieczeństwo komunikacyjne osobom codziennie przemieszczającym się pomiędzy powiatem nakielskim (m.in. Mroczą), Dąbrowicami, Wierzchucinkiem, Trzemiętowem, Smolarami, Wojnowem a Bydgoszczą.

Data dodania 25 września 2013