Dziś jest wtorek 05 lipca 2022 r. Godzina 02:40 Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Aktualności

Wyniki Mistrzostw Powiatu Bydgoskiego w koszykówce dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci.

20 i 21 kwietnia 2022 r. na boisku w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Brzozie rozegrano  Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w koszykówce dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci.  Do rywalizacji przystąpiły dwie drużyny dziewcząt oraz chłopców spośród wszystkich szkół podstawowych Powiatu Bydgoskiego.

Gracjan Szuwała „Wolontariusz Powiatu Bydgoskiego 2021” wybrany do I kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego!

W dniu 13 kwietnia br. odbyło się posiedzenie komisji rekrutacyjnej, której zadaniem było wyłonienie składu Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego I kadencji, zakończyło się podjęciem uchwały w sprawie wyboru członków. Komisja spotykała się dwukrotnie (5 i 13 kwietnia) na zdalnych obradach, by ustalić ostateczną punktację 71 przesłanych zgłoszeń. Wśród wyłonionych osób znalazł się mieszkaniec Solca Kujawskiego, Wolontariusz Powiatu Bydgoskiego Gracjan Szuwała!

Wyniki Drużynowych Mistrzostw Powiatu Bydgoskiego –Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych.

Ponad 200 uczniów  ze szkół Powiatu Bydgoskiego  zjechało  11.04.2022 r. na Białe Błota, aby wziąć udział w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Bydgoskiego  – Igrzyska Dzieci i Młodzieży  Szkolnej w biegach przełajowych. Zawody odbyły się na terenach leśnych , w których uczestniczyli uczniowie z Niemcza, Żołędowa, Maksymilianowa, Nowej Wsi Wielkiej, Łochowa i Białych Błot. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy „CZAPLA” Białe Błota, a partnerem Centrum Obsługi Edukacji i Sportu Białe Błota. Zawody odbyły się w ramach dotacji Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy.

II Turniej Baśniowy

Baśnie są mądrością i efektem przemyśleń wielu pokoleń. Od wieków wspierają rodziców i dziadków w wychowaniu najmłodszego pokolenia. Niestety, w dzisiejszych zabieganych czasach, coraz rzadziej są czytane. Uczestnicy II Turnieju Baśniowego nie tylko pochwalili się znajomością baśni, ale też napisali własne! 8 kwietnia odbył się uroczysty finał konkursu, który został objęty Honorowym Patronatem Starosty Bydgoskiego Wojciecha Porzycha.