Dziś jest niedziela 29 maja 2022 r. Godzina 14:36 Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Aktualności

Gracjan Szuwała „Wolontariusz Powiatu Bydgoskiego 2021” wybrany do I kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego!

W dniu 13 kwietnia br. odbyło się posiedzenie komisji rekrutacyjnej, której zadaniem było wyłonienie składu Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego I kadencji, zakończyło się podjęciem uchwały w sprawie wyboru członków. Komisja spotykała się dwukrotnie (5 i 13 kwietnia) na zdalnych obradach, by ustalić ostateczną punktację 71 przesłanych zgłoszeń. Wśród wyłonionych osób znalazł się mieszkaniec Solca Kujawskiego, Wolontariusz Powiatu Bydgoskiego Gracjan Szuwała!

Wyniki Drużynowych Mistrzostw Powiatu Bydgoskiego –Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych.

Ponad 200 uczniów  ze szkół Powiatu Bydgoskiego  zjechało  11.04.2022 r. na Białe Błota, aby wziąć udział w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Bydgoskiego  – Igrzyska Dzieci i Młodzieży  Szkolnej w biegach przełajowych. Zawody odbyły się na terenach leśnych , w których uczestniczyli uczniowie z Niemcza, Żołędowa, Maksymilianowa, Nowej Wsi Wielkiej, Łochowa i Białych Błot. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy „CZAPLA” Białe Błota, a partnerem Centrum Obsługi Edukacji i Sportu Białe Błota. Zawody odbyły się w ramach dotacji Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy.

II Turniej Baśniowy

Baśnie są mądrością i efektem przemyśleń wielu pokoleń. Od wieków wspierają rodziców i dziadków w wychowaniu najmłodszego pokolenia. Niestety, w dzisiejszych zabieganych czasach, coraz rzadziej są czytane. Uczestnicy II Turnieju Baśniowego nie tylko pochwalili się znajomością baśni, ale też napisali własne! 8 kwietnia odbył się uroczysty finał konkursu, który został objęty Honorowym Patronatem Starosty Bydgoskiego Wojciecha Porzycha.

6 kwietnia Światowy Dzień Sportu!

Sport to zdrowie! Nie tylko wpływa pozytywnie na kondycję fizyczną, ale i kształtuje charakter. Nawet osoby, które jedynie obserwują zmagania sportowców mają frajdę. Międzynarodowy Dzień Sportu na rzecz Rozwoju i Pokoju to dobra okazja, by podkreślić znaczenie sportu w dzisiejszym świecie. Obchodzony 6 kwietnia Światowy Dzień Sportu jest doskonałą okazją do pokazania sportu nie tylko jako rywalizacji i walki o medale, ale jako siły jednoczącej ludzi z całego świata.