Dziś jest środa 22 maja 2019 r. Godzina 07:13 Imieniny Emila, Neleny, Romy

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

Majówka z PRL

W piątek, 3 maja br. odbył się festyn pod hasłem „Majówka z PRL”. Wydarzenie było współfinansowane ze środków publicznych Powiatu Bydgoskiego, a za jego realizację odpowiedzialne było stowarzyszenie „Retromaniacy Metropolii Bydgoskiej”.

Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w piłce nożnej dziewcząt – Igrzyska Młodzieży Szkolnej

7 maja 2019 r. na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 1 w Solcu Kujawskim rozegrano Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w piłce nożnej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2003 - 2005). W zawodach wzięły udział trzy drużyny, które zagrały systemem „każdy z każdym”.

Pożegnania nadszedł czas

W czwartek 25 kwietnia o godzinie 16.00 w Soleckim Centrum Kultury odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów III klasy Liceum Ogólnokształcącego oraz  IV klasy Technikum Mechatronicznego. W obecności zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli i młodszych kolegów absolwenci odebrali świadectwa ukończenia szkoły.

Gminna Rada Kobiet w Dobrczu

Tegoroczna wiosna zamiast słonecznych dni przyniosła zimno i upragniony deszcz po długiej suszy. Tak było tego roku w Minikowie, 12 maja, podczas Targów ,,Lato na Wsi''- Święto Smaku i Tradycji. Deszcz nikomu nie przeszkadzał, każdy z parasolem i w kaloszach rodzinnie spędzał czas na odwiedzaniu stoisk i degustacjach różnorodnych potraw. Powiat Bydgoski i Gminę Dobrcz reprezentowała grupa pań z Gminnej Rady Kobiet w Dobrczu w składzie; Grażyna Wichert, Małgorzata Kocoń, Ewa Stasiak,Barbara Hipnarowicz, Edyta Wszołek, Barbara Winklarz, Małgorzata Wesołowska oraz nasz opiekun Pan Dawid .

Rozpoczynamy realizację projektu „Inwestycje w zawodowców 2"

Powiat Bydgoski realizuje projekt „Inwestycje w zawodowców 2”, którego celem jest podniesienie jakości i efektywności kształcenia zawodowego w Powiecie Bydgoskim poprzez współpracę 4 szkół prowadzących kształcenie zawodowe z otoczeniem społeczno-gospodarczym w zakresie dostosowania kształcenia do potrzeb rynku pracy w terminie do 30.09.2020 r.