Dziś jest środa 22 maja 2019 r. Godzina 06:41 Imieniny Emila, Neleny, Romy

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

Wystawa „Poniatówki"

Zapraszamy na na inaugurację Wystawy o historii Poniatówek  i Szlaku Poniatówki, która odbędzie się 22 maja 2019 r.  w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych im. Bronisława Zamojdzina  w Karolewie.

Głosuję 26 maja

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko dzięki nim nasz głos będzie w Brukseli słyszany, a nasze potrzeby i postulaty brane pod uwagę. Jak to sprawić? Wszystko zależy od tego, na ile licznie weźmiemy udział w wyborach 26 maja. Wczoraj (9 maja) wystartowała kujawsko-pomorska samorządowa kampania  profrekwencyjna. A 12 maja, w Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki w Toruniu, marszałkowski koncert z okazji 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

POMOC DLA KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH W 2019 R.

W związku z wejściem w życie 7 maja 2019 r. rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz rozliczania przez Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pomocy finansowej z budżetu państwa dla kół gospodyń wiejskich oraz jej wysokości (Dz. U. poz. 827), Koła Gospodyń Wiejskich również w 2019 r. będą mogły otrzymać pomoc Agencji przeznaczoną na prowadzenie przez nie działalności statutowej.

Uwaga!

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że e-wnioski o przyznanie płatności za rok 2019 są przyjmowane wyłącznie w formie elektronicznej przez aplikację eWniosekPlus do 15 maja br.

Pływali dla integracji!

Tradycyjnie, jak co roku w maju na gminnym basenie w Osielsku zorganizowano Mityng Pływacki Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Starosty Bydgoskiego - Wojciecha Porzycha. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć małą cegiełkę do tego pięknego przedsięwzięcia!

Drezy-majówka 2019

W dniach 1-5 maja 2019 przebiegła główna część realizacji zadania "Drezy-majówka 2019", czyli impreza o tej samej nazwie. Przy wsparciu Powiatu Bydgoskiego Koronowska Kolej Drezynowa, która stanowi stały projekt Stowarzyszenia Rehabilitacji i Turystyki NA SZLAKU zorganizowała turystyczne przejazdy drezynowe, z których skorzystało około 270 osób, z innych atrakcji towarzyszących imprezie- z czego niektóre, jak np. konkurs fotograficzny "241 WSPOMNIEŃ ZE SZLAKU" nadal trwają lub pojawią się jeszcze w trakcie trwania realizacji zadania- skorzystało już ok. 70 osób.