Dziś jest piątek 01 lipca 2022 r. Godzina 01:32 Imieniny Bogusza, Haliny, Mariana

Aktualności

Medal Starosty Bydgoskiego „Za zasługi dla Powiatu” dla Wteleńskiego Klubu Sportowego „Olimpia Wtelno”

Podczas Turnieju Piłkarskiego, który odbył się 25 czerwca br. Wteleński Klub Sportowy Olimpia Wtelno otrzymał od Starosty Bydgoskiego Wojciecha Porzycha medal "Za zasługi dla Powiatu". Doceniono liczne sukcesy sportowe na arenie krajowej , jak i międzynarodowej. Medal odebrał Zarząd Klubu w składzie: Prezes Marek Socha, Wiceprezes Michał Wojnar, Sekretarz Dagmara Jastrzębska, Dyrektor Sportowy Łukasz Damski oraz Członek Jarosław Jastrzębski. Wręczono również podziękowania dla trenerów w składzie: Marcin Gwizdała, Maciej Kremblewski, Grzegorz Barańczyk, Mariusz Burda oraz dla osób wspierających klub Mirosławę i Krzysztofa Holka oraz Cezarego Bosackiego. WKS Olimpia Wtelno podczas Turnieju Piłkarskiego „Germany Cup 2022” zwyciężyli w trzech kategoriach wiekowych Żaków, Orlików, Młodzików! Starosta Bydgoski Wojciech Porzych pogratulował i wręczył pamiątkowe medale oraz piłki zawodnikom, trenerom uczestniczącym w Turnieju, jako podziękowanie za promocję Naszego Powiatu!

Absolutorium dla Zarządu Powiatu Bydgoskiego!

W dniu 22 czerwca 2022 r. podczas XXX Sesji Rady Powiatu Bydgoskiego, Zarząd Powiatu Bydgoskiego jednomyślnie otrzymał absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2021 rok. Oznacza to aprobatę radnych Rady Powiatu Bydgoskiego na sesji w zakresie całorocznego wykonywania budżetu za rok 2021. Udzielenie absolutorium nastąpiło po zapoznaniu się ze sprawozdaniem z wykonania budżetu oraz sprawozdaniem finansowym za 2021 rok, informacją o stanie mienia Powiatu oraz opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej. Radni wysłuchali również stanowiska Komisji Rewizyjnej, która w następstwie przeprowadzonej kontroli pozytywnie zaopiniowała wykonanie budżetu. Starosta Bydgoski Wojciech Porzych podziękował Radnym za współpracę przy realizacji budżetu, a w szczególności Pani Grażynie Czepanko Skarbnikowi Powiatu, wraz z całym zespołem finansowym, za bardzo dobre współdziałanie z Zarządem Powiatu. Miłym akcentem były również podziękowania za wieloletnią pracę skierowane do odchodzącej na emeryturę Pani Magdaleny Lewandowskiej, która pełni funkcję Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Bożenkowie.