Dziś jest niedziela 20 stycznia 2019 r. Godzina 16:57 Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

Powiatowy Mini Triathlon Zimowy

13 stycznia 2019 r. w dniu XXVII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tradycyjnie zagraliśmy również w Soleckim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

MIESZKANIEC GMINY NOMINOWANY DO "OSOBOWOŚCI ROKU 2018" W KATEGORII KULTURA

Miło nam poinformować, że mieszkaniec gminy Sicienko, Pan Przemysław Kozłowski, został nominowany w Plebiscycie organizowanym m.in. przez "Gazetę Pomorską" i "Express Bydgoski" na "Osobowość Roku 2018" w kategorii Kultura. Nominacja obejmuje całokształt działalności.

Przekaż swój 1%

[start][koniec]  Zachęcamy do przekazania swojego 1% Z góry dziękujemy!   Natomiast w maju ... Gminny Ludowy Klub Sportowy w Dobrczu organizuje II Charytatywny Bieg o zdrowie dla Angeliki Saganowskiej. Bieg odbędzie się 25 maja br. na plaży w Borównie. Zapraszamy do wpisania sobie wydarzenia w grafik. Więcej informacji wkrótce.

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE 2019

W naszym województwie trwają  ferie zimowe, które potrwają do 27 stycznia. To dla dzieci i młodzieży szkolnej upragniony czas wypoczynku. Aby był on bezpieczny policjanci, jak co roku dokładają wszelkich starań, a w szczególności apelują, zarówno do najmłodszych, jak i ich rodziców o rozwagę, by uniknąć zagrożeń, jakie mogą się pojawić w czasie zimowych zabaw na śniegu i lodzie.

„Jestem bezpieczny na drodze”

Dnia 9 stycznia br. w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Jestem bezpieczny na drodze”. Wręczenia nagród i wyróżnień ufundowanych przez Powiat Bydgoski dokonał pan Zbigniew Łuczak Wicestarosta Bydgoski oraz podinspektor Waldemar Pinkoś Z-ca Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy.

Konkurs Regionalny pn. "Ambasadorzy Małych Ojczyzn"

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna wraz z Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy organizuje   konkurs regionalny pn. „Ambasadorzy Małych Ojczyzn" , skierowany do   klas 1-7 szkół podstawowych .   Celem Konkursu jest zarówno rozbudzanie chęci poznania historii, kultury, dziedzictwa, walorów naturalnych i atrakcji turystycznych swoich miejsc, jak również ich popularyzacja, jako destynacji atrakcyjnych dla mieszkańców i turystów. K-POT chce zaangażować młodzież w twórczą zespołową pracę, w której uczniowie klas 1-7 szkół podstawowych będą się ubiegać o miano „Ambasadora Małej Ojczyzny".   Konkurs odbywa się w trzech kategoriach:   I praca plastyczna   (klasy1-4); II praca wydawnicza   (klasy 4-7) ulotka/ plakat/ folder III praca z zakresu sztuk wizualnych   (klasy 4-7) film/spot reklamowy/happening/mural* zdjęcia-wystawa fotograficzna (minimum 10 zdjęć)/animacja   Zwycięskie klasy nagrodzone zostaną wycieczką do atrakcyjnych turystycznie miejsc regionu.   Termin dostarczenia prac - do 10 maja 2019 r.   REGULAMIN KONKURSU   Więcej informacji (zasady, regulamin, wyniki)   tutaj   Zachęcamy szkoły do udziału!

Paweł Adamowicz nie żyje

W niedzielę, 13 stycznia, około godz. 20.00 przed Światełkiem do Nieba, na scenie, na której odbywał się koncert WOŚP, zaatakowany nożem został prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Prezydent był reanimowany, potem został przewieziony do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Zmarł w poniedziałek, 14 stycznia. Miał niespełna 54 lata.

Kalendarz imprez 2019

Przedstawiamy Państwu  Kalendarz ważniejszych imprez kulturalnych, edukacyjnych i sportowych organizowanych bądź współorganizowanych przez Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy w 2019 roku Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nim oraz zaplanowanie w swoim terminarzu udziału w tych niepowtarzalnych wydarzeniach.

GALA SPORTOWA UKS CZAPLA BIAŁE BŁOTA 2018

4 stycznia 2019 r.w auli Szkoły Podstawowej w Białych Błotach Uczniowski Klub Sportowy „CZAPLA” zorganizował GALĘ, na której zaprezentował cały rok działalności 2018. Na Galę przybyli zaproszeni goście z Urzędu Marszałkowskiego, Starostwa Powiatowego, Urzędu Gminy, Rady Gminy, Klubów sportowych, rodzice , zawodnicy  oraz przedstawiciele innych instytucji.