Dziś jest poniedziałek 27 stycznia 2020 r. Godzina 19:51 Imieniny Agaty, Dalii, Sobiesława

Komunikat z Mistrzostw Powiatu Bydgoskiego w szachach

7 stycznia 2020 r. w soleckim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w drużynowych szachach w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej.  Do rywalizacji przystąpiły szkoły z Łochowa, Żołędowa oraz Solca Kujawskiego a każda drużyna składała się z czterech osób w tym co najmniej jednej dziewczynki.
W turnieju Igrzysk Dzieci (roczniki 2007 i młodsi) pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Łochowa, która pokonała w stosunku 4 : 0 zarówno Szkołę Podstawową w Żołędowie jak i Szkołę Podstawową nr 1 w Solcu Kujawskim. Drugie miejsce przypadło SP Żołędowo, która pokonała SP 1 Solec Kujawski 3 : 1.
W rywalizacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2005-2006) Szkoła Podstawowa nr 4 w Solcu Kujawskim pokonała Szkołę Podstawową nr 1  z Solca Kujawskiego 2,5 : 1,5.
Zwycięskie szkoły zdobyły prawo występu na Mistrzostwach Województwa. Zespoły uhonorowane zostały pucharami, dyplomami  i statuetkami oraz słodyczami ufundowanymi przez MUKS Start Solec Kujawski i Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy.

Źródło:
Ł.Cz.