Dziś jest czwartek 02 lipca 2020 r. Godzina 22:22 Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Komunikat końcowy z Mistrzostw Powiatu Bydgoskiego w tenisie stołowym

9 stycznia 2020 r. w Solcu Kujawskim rozegrano Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w tenisie stołowym drużynowym dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży szkolnej (roczniki 2005-2006). W zawodach wzięły udział drużyny z czterech gmin naszego powiatu. Tytuły mistrzowskie oraz awans do ćwierćfinałów mistrzostw województwa wywalczyły dziewczęta ze Strzelec Górnych oraz chłopcy z Wudzyna. Oto szczegółowe klasyfikacje poszczególnych kategorii:

Igrzyska Młodzieży Szkolnej - dziewczęta:
1. Szkoła Podstawowa w Strzelcach Górnych – Żaklina Saganowska, Jessica Saganowska, Wiktoria Tobolewska - 2 zwycięstwa, bilans punktów 6:1

2. Szkoła Podstawowa w Kruszynie – Zuzanna Sitarek, Iza Badziągowska – 1 zwycięstwo, bilans punktów 4:3

3. Szkoła Podstawowa nr 4 w Solcu Kujawskim – Inez Przybyszewska, Gabriela Rzętkowska – 0 zwycięstw, bilans punktów 0:6

Igrzyska Młodzieży Szkolnej - chłopcy:
1. Szkoła Podstawowa w Wudzynie – Fabian Partyka, Antoni Klonowski – 3 zwycięstwa, bilans punktów 9:3
2. Szkoła Podstawowa w Łochowie – Mateusz Grajek, Michał Wachowski – 2 zwycięstwa, bilans punktów 8:5

3. Szkoła Podstawowa nr 4 w Solcu Kujawskim – Marcjan Ołownia, Kacper Szumann – 1 zwycięstwo, bilans punktów 6:7

4. Szkoła Podstawowa w Kruszynie – Szymon Karwecki, Jakub Wojciechowski – 0 zwycięstw, bilans punktów 1:9

Organizatorem Mistrzostw był Uczniowski Klub Sportowy „Top” Solec Kujawski. Drużyny udekorowane zostały medalami oraz upominkami. Ponadto wszyscy otrzymali dyplomy, napoje i słodycze – wszystko ufundowane przez Starostwo Powiatowe  w Bydgoszczy.

Źródło:
Ł.Cz.