Dziś jest niedziela 27 września 2020 r. Godzina 03:44 Imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego

3 października 2013 r. na kompleksie Orlik przy Zespole Szkół w Solcu Kujawskim rozegrano Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego szkół podstawowych w piątkach piłkarskich dziewcząt. W turnieju wzięło udział sześć zespołów, podzielonych na dwie grupy, które grały systemem „każdy z każdym” oraz w meczu o trzecie miejsce i finale turnieju. Po spotkaniach stojących na bardzo wyrównanym poziomie tytuł mistrzowski zdobyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Solcu Kujawskim, które w finale pokonały rówieśniczki z Czarże.

Oto szczegółowe rezultaty:

GRUPA A:

Sicienko – Niemcz                   1 : 3

Czarże –  Niemcz                    3 : 0

Sicienko – Czarże                   1 : 1

1. Zespół Szkół Czarże             2          4          4 : 1

2. Szkoła Podstawowa Niemcz   2          3          3 : 4

3. Zespół Szkół Sicienko           2          1          2 : 4

GRUPA B:

Brzoza – Kotomierz                0 : 0

Solec Kujawski – Kotomierz     2 : 0

Brzoza – Solec Kujawski         0 : 0

1. Szkoła Podstawowa nr 4 Solec Kujawski    2          4          2 : 0

2. Szkoła Podstawowa Brzoza                     2          2          0 : 0

3. Szkoła Podstawowa Kotomierz                 2          1          0 : 2

Mecz o 3 miejsce:

Szkoła Podstawowa Niemcz – Szkoła Podstawowa Brzoza         2 : 0

Finał:

Szkoła Podstawowa nr 4 Solec Kujawski - Zespół Szkół Czarże   3 : 0

Dziewczęta z Solca Kujawskiego zdobyły tytuł Mistrzyń Powiatu Bydgoskiego i prawo występu w ćwierćfinałach wojewódzkich. Organizatorami Mistrzostw byli MUKS „Roszak” oraz OSiR Solec Kujawski. Zespoły otrzymały puchary, dyplomy oraz słodycze ufundowane przez Starostwo Powiatu w Bydgoszczy.

Źródło: Łukasz Czarczyński

Data dodania 16 października 2013