Dziś jest poniedziałek 08 sierpnia 2022 r. Godzina 09:50 Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Druga kolejka III ligi tenisa stolowego oraz I WTK młodzików

2 Kolejka III ligi:

14 września 2013 r. tenisiści stołowi rozegrali mecz drugiej kolejki bieżącego sezonu. Tym razem udaliśmy się na wyjazd do odległego Jastrzębia. W poprzednim sezonie dwukrotnie dość wyraźnie pokonaliśmy rywali, jednak wiadomo, iż bieżący sezon jest dla nas trudniejszy. Jak można było oczekiwać, mecz był bardzo zacięty, a zanotowano w nim aż pięć pięciosetowych pojedynków...
Pierwsza kolejka gier pojedynczych to aż trzy nasze wygrane, w tym dwie po pięciosetowych bojach (D.Szczepański vs. M.Chojnicki i M.Krzyżański vs. R.Kapeliński). Gry deblowe to podział punktów, w tym kolejna wygrana w pięciu setach naszej wiodącej pary. Prowadziliśmy zatem 4:2. Tą przewagę punktową utrzymaliśmy po drugich grach pojedynczych - tym razem wygrywali Tomek Łojewski z B.Słomskim oraz M.Krzyżański (ponownie w 5 setach...) z M.Chojnickim. Ostatnia runda gier to pewna wygrana Daniela Szczepańskiego z A.Rybowiczem, porażka Tomka z M.Chojnickim oraz pieczętujący zwycięstwo triumf M.Krzyżańskiego nad B.Słomskim.

LZS Jastrzębie - UKS Top Solec Kujawski 5:8
Punkty: Mikołaj Krzyżański - 3, Daniel Szczepański i Tomasz Łojewski - po 2 oraz debel Szczepański-Krzyżański.

I WTK Młodzików w Laskowicach:

Na pierwszy Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny młodzików w bieżącym sezonie 15. IX.2013 r. udało się trzech zawodników UKS Top Solec Kujawski: Rafał Glica, Mikołaj Bleja i Stasiu Kaczan. Zawody odbyły się w sali SP w Laskowicach. Uczestniczyło w nich
aż 63 pingpongistów z województwa kujawsko-pomorskiego.

Pierwsze mecze nasi zawodnicy oddali prawie bez walki - wszystkie po 0:3. Najbliższy zdobycia seta był Mikołaj Bleja, który w dwóch partiach przegrywał do 9 i do 7. W drugich spotkaniach tenisiści UKS Top walczyli już lepiej: Mikołaj zwyciężył 3:1, Stasiu rozgromił rywala 3:0. Niestety Rafał musiał uznać wyższość swojego przeciwnika (1:3) i tym samym pożegnał się z turniejem zajmując miejsce 49. W swym trzecim pojedynku Mikołaj nie dał rady bardziej ogranemu rywalowi (i zakończył rywalizację na miejscu 33), natomiast Stasiu zwyciężył rywala 3:1 i awansował dalej. W kolejnej rundzie jednak uległ zdecydowanie starszemu koledze i również zakończył swoją przygodę z I WTK młodzików w Laskowicach na miejscu 25. Reasumując, był to bardzo pożyteczny sprawdzian. Chłopcy zmierzyli się z czołówką województwa i zobaczyli, w jakim mozole trzeba pracować, aby osiągać lepsze rezultaty. Kolejny WTK młodzików 19 października br. w Chełmnie.

Źródło: Łukasz Czarczyński, Błażej Kaczan

Data dodania 27 września 2013