Dziś jest poniedziałek 08 sierpnia 2022 r. Godzina 08:56 Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Podsumowanie turniejów tenisa i Letniej szkoły tenisa w Koronowie

Koronowo na tenisowo

Zakończyły się letnie wakacje, podczas których koronowski MGOSiR kolejny już raz zachęcał do różnorodnej aktywności fizycznej. W proponowanej ofercie znalazła się cała seria turniejów tenisa ziemnego, prowadzona przez pana Mariana Zielińskiego. Rozegranych zostało aż siedem turniejów w następujących kategoriach:

- kadetek,

- kobiet,

- mężczyzn,

- „Super Senior”,

- par deblowych,

- mixtów,

Wśród kadetek najlepsza okazała się Katarzyna Koźlinka, turniej kobiet zwyciężyła Monika Izbaner, kategorie mężczyzn zdominował Piotr Meyze,wśród „Super Seniorów” tryumfował Marian Zieliński, pary deblowe zwyciężyli Piotr Meyze i Marian Zieliński, a najlepszym mixtem okazali się Julia Siwert i Adrian Bylicki. W sumie we wszystkich turniejach wystartowało 47 zawodniczek i zawodników.

Oprócz rywalizacji o punkty w trakcie całych wakacji prowadzona była akcja pod hasłem „Letnia szkoła tenisa”, w której mogły brać udział dzieci i młodzież z Gminy Koronowo. Bezpłatnych lekcji 159 młodym zawodnikom udzielił wspomniany wcześniej Marian Zieliński, instruktor tenisa ziemnego i opiekun kortu. Była to już trzecia edycja akcji, która cieszy się coraz większą popularnością. Rośnie też grupa stałych bywalców tenisowego kortu, wśród nich jest pani Magdalena Kukla, która postanowiła założyć stronę internetową relacjonującą „tenisowe życie” na koronowskim korcie www.tenis-ziemny-koronowo.manifo.com.

Data dodania 27 września 2013