Dziś jest poniedziałek 08 sierpnia 2022 r. Godzina 09:57 Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

VII Powiatowe Zawody Strażacko - Pożarnicze Seniorów i Oldbojów - relacja

Dnia 22 czerwca br. w Dąbrowie Chełmińskiej odbyły się VII Powiatowe Zawody Strażacko - Pożarnicze Seniorów i Oldbojów. Głównymi
organizatorami zawodów było Starostwo Powiatowego w Bydgoszczy, Urząd Gminny Dąbrowa Chełmińska, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP
RP w Bydgoszczy. Organizacyjnie zawody wsparł również Zarząd Gminny ZOSP RP gminy Dąbrowa Chełmińska oraz Komenda Miejska PSP w Bydgoszczy.

W zawodach udział wzięło 14 drużyn z jednostek OSP Powiatu Bydgoskiego. Klasyfikacja generalna wyglądała następująco:

a)     Kategoria Seniorzy.

-        OSP ZK Koronowo – I miejsce;

-        OSP Gogolinek – II miejsce;

-        OSP Wojnowo – III miejsce;

-        OSP Czarże – IV miejsce

-        OSP Nowa Wieś Wielka – V miejsce

-        OSP Dobrcz – VI miejsce

-        OSP Brzoza – VII miejsce

-        OSP Solec Kujawski – VIII miejsce

-        OSP Kruszyn – IX miejsce

-        OSP Dąbrowa Chełmińska – X miejsce

b)     Kategoria Seniorki.

-        OSP Huta – I miejsce;

-        OSP Czarże – II miejsce;

-        OSP Gościeradz – III miejsce

-        OSP Kruszyn – IV miejsce

Nad sprawnym przebiegiem konkurencji czuwała komisja sędziowska w skład której wchodzili strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Bydgoszczy. W czasie zawodów uczestnicy, zaproszeni goście i widzowie mogli skosztować pysznej strażackiej grochówki.

Po zakończeniu ostatniej konkurencji zaproszeni goście w tym pan Zbigniew Łuczak Wicestarosta Bydgoski, pan Radosław Ciechacki Wójt
Gminy Dąbrowa Chełmińska oraz pan Zdzisław Mazur Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bydgoszczy wręczyli drużynom  puchary i dyplomy.

Źródło: Tomasz Federowicz Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy Wydział Organizacyjny i Spraw Obywatelskich

Data dodania 27 września 2013