Dziś jest poniedziałek 17 stycznia 2022 r. Godzina 17:29 Imieniny Antoniego, Kaliny, Przemiły

Gracjan Szuwała Wolontariusz Powiatu Bydgoskiego 2021 !

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

W dniu 16 października 2021 r. dzięki uprzejmości Pani Marleny Plebańskiej-Kaczor w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu odbyła się gala Konkursu Wolontariusz Powiatu Bydgoskiego 2021 zorganizowana w ramach operacji pn. „Organizacja wydarzeń i wydanie publikacji promujących walory turystyczne, przyrodnicze, ludzkie i historyczne Powiatu Bydgoskiego” współfinansowane ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Organizatorem Konkursu było Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi Kozielec i Okolic  Głównym celem było m.in. prezentacja lokalnych zasobów ludzkich, szerzenie dobrych praktyk wolontariackich, docenienie i promocja ludzi i ich pracy na rzecz grup defaworyzowanych, osób potrzebujących wsparcia, lokalnych miejsc kultury i historii lub przyrodniczo cennych, szerzenie idei wolontariatu. Wśród zaproszonych gości pojawili się m.in. Członkowie Zarządu Powiatu Bydgoskiego Marek Staszczyk, Bashar Al-Shaer, Roman Guździoł, członkowie Kapituły Konkursowej: Przewodniczący Andrzej Kubiak, Marlena Plebańska-Kaczor, Małgorzata Wojnowska, Lechosław Brzozowski, Leszek Kuziak. Przed ogłoszeniem wyników nastąpiło przemówienie dwóch prelegentów m.in. Pani Marleny Plebańskiej na temat Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych oraz Pani  Dr inż. Anny Jakubczak na temat Wolontariatu pracowniczego.

Do tytułu Wolontariusza Powiatu Bydgoskiego nominowano 22 mieszkańców powiatu i 3 organizacje.  Kapituła Konkursowa na czele z Przewodniczącym Andrzejem Kubiakiem spośród nominowanych wyłoniła ośmiu laureatów byli to:

- Karol Gramowski mieszkaniec Solca Kujawskiego,

- Koło Seniora Wrzos mieszkańcy Białych Błot,

- Maria Mikołajczak mieszkanka Solca Kujawskiego,

- Piotr Mitera mieszkaniec Koronowa,

- Agata Pachocka mieszkanka Nowa Wsi Wielkiej,

- Zuzanna Pastuszak mieszkanka Dobrcza,

- Szkolne Koło Caritas działające przy Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Sicienku,

- Gracjan Szuwała mieszkaniec Solca Kujawskiego

- Jesteśmy dumni, że w naszym powiecie bydgoskim jest tak wiele osób, które bezinteresownie pomagają potrzebującym. Pomimo swoich obowiązków i pracy zawodowej znajdujecie czas i wspieracie innych – powiedział Andrzej Kubiak Dyrektor Wydziału Promocji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy.

Spośród ośmiu laureatów wybrano zwycięzcę, wzięto pod uwagę jego zaangażowanie, oddziaływanie, innowacyjność oraz kreatywność. Tytuł Wolontariusza Powiatu Bydgoskiego zdobył mieszaniec Solca Kujawskiego Gracjan Szuwała.  W jego społecznym działaniu pomagają mu takie cechy jak asertywność, pomysłowość oraz komunikatywność.  Zachęca wielu młodych ludzi do zaangażowania społecznego. Cytat ,który w pełni jego opisuje to: „Sukces to nie przypadek. To ciężka praca, wytrwałość, nauka, analiza, poświęcenie, a przede wszystkim miłość do tego co robisz”. Działa od kilku lat jako wolontariusz m.in. w Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym w Solcu Kujawskim, DKMS, pomoc przy organizacji biegów ulicznych, inicjator kampanii informacyjnej EcoBrain.

Wszyscy uczestnicy gali otrzymali pamiątkowe gadżety m.in. kubek z długopisem.
Link do transmisji on-line: https://www.facebook.com/112897920135982/videos/400574321572559

Serdecznie gratulujemy wszystkim nominowanym!

Data dodania 19 października 2021