Dziś jest czwartek 20 stycznia 2022 r. Godzina 03:17 Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Kolejne warsztaty fotograficzne za Nami!

W dniu 29 maja br. po raz kolejny w Zespole Szkół Zawodowych w Koronowie im. gen. Stanisława Maczka odbyły się warsztaty fotograficzne dla mieszkańców powiatu bydgoskiego. Organizowane są w ramach operacji pn. „Organizacja wydarzeń i wydanie publikacji promujących walory turystyczne, przyrodnicze, ludzkie i historyczne Powiatu Bydgoskiego” współfinansowane ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Głównym celem jest zaprezentowanie walorów przyrodniczych, zabytkowych, turystycznych, architektonicznych i kulturowych powiatu bydgoskiego, rozwinięcie pasji fotografowania oraz zapoznanie uczestników z podstawami fotografii. Organizatorem warsztatów jest Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy. Warsztaty rozpoczęła dyskusja omawiająca zdjęcia zrobione przez uczestników zwracając uwagę na poprawny kadr oraz dobór parametrów do uzyskania prawidłowego naświetlenia zdjęcia. Uczestnicy dowiedzieli się o makrofotografii, że to nie tylko zdjęcia obiektu przedstawionych w naturalnych rozmiarach lub ich nieznacznie powiększenie, ale makrofotografia to znacznie więcej, jest ona odkrywaniem drobnych, fascynujących szczegółów, których na co dzień się nie dostrzega. Skrzydło pszczoły, kropla rosy na płatku róży, faktura ścian,czy splot włókien we fragmencie tkaniny to elementy, które mogą stać się źródłem wspaniałych pomysłów i pięknych fotografii. Głównym tematem spotkania były zdjęcia wykonywane dronem. Przedstawione zostały podstawowe zasady poruszania się dronem w przestrzeni powietrznej, z czego zbudowany jest dron itp. Po części teoretycznej uczestnicy warsztatów rozpoczęli zajęcia praktyczne w terenie. Zajęcia poprowadzili Pan Bogusław Dudziak wraz z zaproszonym gościem Romanem Banas. Kolejne spotkanie już niebawem w Prądocinie (gmina Nowa Wieś Wielka).

Data dodania 02 czerwca 2021