Dziś jest czwartek 20 stycznia 2022 r. Godzina 03:31 Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Pierwsze warsztaty fotograficzne za Nami!

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

8 maja 2021 r. dzięki gościnności i życzliwości Pani Dyrektor Małgorzaty Niedźwiedzkiej w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Solcu Kujawskim rozpoczęły się bezpłatne warsztaty fotograficzne dla mieszkańców Powiatu Bydgoskiego. Organizowane są w ramach operacji pn. „Organizacja wydarzeń i wydanie publikacji promujących walory turystyczne, przyrodnicze, ludzkie i historyczne Powiatu Bydgoskiego” współfinansowane ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Głównym celem jest zaprezentowanie walorów przyrodniczych, zabytkowych, turystycznych, architektonicznych i kulturowych powiatu bydgoskiego, rozwinięcie pasji fotografowania oraz zapoznanie uczestników z podstawami fotografii. Organizatorem warsztatów jest Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy. Przewidujemy łącznie 5 spotkań na terenie powiatu bydgoskiego m.in. Gmina Koronowo, Gmina Nowa Wieś Wielka oraz Gmina Solec Kujawski. Dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Pan Andrzej Kubiak oficjalnie otworzył warsztaty, wręczając wszystkim uczestnikom drobny upominek. Warsztaty poprowadził Pan Bogusław Dudziak (artysta, fotograf, organizator wernisaży, organizator warsztatów fotograficznych m.in. dla Ogólnopolskiej Grupy Twórczej ART Fokus 13, właściciel studia fotograficznego Fotomedia), które składały się z części teoretycznej i praktycznej (zdjęcia w plenerze). Pierwszym miastem w obiektywach naszych fantastycznych i kochających zdjęcia fotografów był Solec Kujawski i okolice. Uczestnicy mieli możliwość dowiedzieć się o roli światła w fotografii, o podstawach klasycznej kompozycji zdjęć oraz zasadach poprawnego naświetlania w różnych warunkach.
Już niebawem kolejne spotkanie, tym razem w Koronowie!

Data dodania 12 maja 2021