Dziś jest poniedziałek 17 stycznia 2022 r. Godzina 16:55 Imieniny Antoniego, Kaliny, Przemiły

Konserwacja kościoła w Sicienku zakończona

Dobiegł końca Remont konserwatorski części elewacji kościoła pw. św. Andrzeja Boboli w Sicienku. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Powiatu Bydgoskiego w wysokości 15 tysięcy złotych. W celu ratowania zabytkowej substancji kościoła przy elewacji dokonano uzupełnienia ubytków lica ceglanego i cegieł, wymienione zostały spoiny i naprawione pęknięcia. Ponadto zostały zakonserwowane powierzchnie ścian poprzez ich hydrofibizację.  Zrealizowane prace poprawiły wygląd kościoła oraz estetykę ściany.

Data dodania 02 listopada 2021