Dziś jest wtorek 05 lipca 2022 r. Godzina 02:00 Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Kościół p.w. Świętej Trójcy w Byszewie już po pracach konserwatorskich

W roku 2021 w kościele p.w św. Trójcy w Byszewie rozpoczęto prace ratownicze, konserwatorskie i restauratorskie przy rokokowej ambonie. Prace prowadzone były w obrębie polichromowego, dekorowanego marmoryzacją kosza ambony z okalająca, złoconą snycerką. Wykonano lokalną impregnację zniszczonego przez owady drewna w obrębie snycerki. Następnie po podklejeniu oryginalnych, odspojonych i osypujących się warstw malarskich usunięto rozległe przemalowania i odsłonięto oryginalne rokokowe dekoracje (barwne marmoryzacje) i oryginalne złocenia. Kolejno uzupełniono ubytki snycerki, zapraw i wykonano retusze polichromii i złoceń – złotem w płatkach w technice na poler. Zadanie zostało wykonano zgodnie z programem konserwatorskim i restauratorskim zatwierdzonym przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Parafia na powyższe prace otrzymała z budżetu Powiatu Bydgoskiego dotację w wysokości 25 tyś zł.

Data dodania 17 września 2021