Dziś jest sobota 18 września 2021 r. Godzina 06:20 Imieniny Ireny, Irminy, Stanisława

Remont konserwatorski elewacji kościoła p.w. Narodzenia NMP w Czarżu – fragment elewacji zachodniej zakończony!

Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Narodzenia NMP w Czarżu zakończyła realizację zadania pn.  „Remont konserwatorski elewacji kościoła p.w. Narodzenia NMP w Czarżu – fragment elewacji zachodniej”.  Bezpośrednim rezultatem zadania jest poprawa estetycznego odbioru budynku kościoła oraz zabezpieczenie ceglanych elewacji przed niszczeniem. Końcowy efekt prac powstrzyma niszczycielskie procesy powodujące destrukcję zabytkowego obiektu i jego wyposażenia. Parafia w Czarżu na powyższe zadanie otrzymała z Powiatu Bydgoskiego dotację w wysokości 35 tyś zł.

Przed konserwacją:

Po konserwacji: