Dziś jest czwartek 20 stycznia 2022 r. Godzina 03:56 Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Prace konserwatorskie w Łąsku Wielkim zakończone!

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Anny w Łąsku Wielkim otrzymała dotację ze środków Powiatu Bydgoskiego w wysokości 38 390,00 zł na przeprowadzenie II etapu prac konserwatorsko-restauratorskich ołtarza bocznego lewego. Tegoroczne prace konserwatorsko-restauratorskie przy ołtarzu pozwoliły zakończyć proces konserwacji tego obiektu w pełnym zakresie. Zadanie miało na celu powstrzymanie procesów destrukcyjnych oraz przywrócenie ołtarzowi bocznemu walorów estetycznych i ekspozycyjnych. Obiekt w chwili obecnej umożliwia wyeksponowanie zawartych w nim unikatowych wartości artystycznych, przybliżenie warsztatu wybitnego snycerza i rzeźbiarza chełmińskiego Ephraima Gerlacha.

Przed konserwacją:

Po konserwacji: