Dziś jest wtorek 25 stycznia 2022 r. Godzina 22:22 Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Zakończony I etap prac konserwatorskich w Parafii św. Michała Archanioła we Wtelnie.

Zakończony został I etap prac konserwatorskich szafy organowej z prospektem w Parafii św. Michała Archanioła we Wtelnie. Założeniem prac było przeprowadzenie pełnej konserwacji technicznej i estetycznej obiektu, wzmocnienie osłabionej działaniem owadów i mikroorganizmów struktury podłoża drewnianego, odsłonięcie i poddanie zabiegom konserwatorskim i restauratorskim oryginalnej polichromii, złoceń i srebrzeń. Celem zadania, na które została przyznana dotacja ze  środków Powiatu Bydgoskiego w wysokości 24 820 zł  było przywrócenie walorów artystycznych i funkcjonalnych szafy organowej oraz odtworzenie pierwotnych założeń estetycznych twórcy obiektu.

Data dodania 01 października 2020