Dziś jest czwartek 03 grudnia 2020 r. Godzina 20:54 Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Informacja dla osób ubiegających się o przyznanie dodatku solidarnościowego w ZUS

Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy informuje, iż na podstawie ustawy z dnia 19 czerwca 2020 r. o dodatku solidarnościowym w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom COVID-19 (Dz.U. z 2020 r. poz.1068),osoby uprawnione do dodatku solidarnościowego posiadające status bezrobotnego powinny poinformować powiatowy urząd pracy o ubieganiu się o dodatek solidarnościowy i niezwłocznie po otrzymaniu informacji przyznającej ten dodatek przedłożyć ją w urzędzie. (Informacja przychodzi do Państwa elektronicznie). W przypadku nabycia prawa do dodatku solidarnościowego prawo do zasiłku dla bezrobotnych lub stypendium z tytułu odbywania stażu lub szkolenia, ulega zawieszeniu na okres od dnia nabycia prawa do dodatku solidarnościowego do dnia jego ustania.

[źródło: bydgoszcz.praca.gov.pl]

Data dodania 29 czerwca 2020