Dziś jest czwartek 02 lipca 2020 r. Godzina 21:32 Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Nabór wniosków dla kościelnej osoby prawnej lub jej jednostki organizacyjnej

Na podstawie art. 15zze2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. 2020 r. poz. 374 z późn. zm.),
Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bydgoszczy ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne dla kościelnej osoby prawnej lub jej jednostki organizacyjnej działającej na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej, o stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych oraz o gwarancjach wolności sumienia i wyznania.
Wsparcie może być przyznane na okres nie dłuższy niż 3 miesiące od miesiąca złożenia wniosku w wysokości nie wyższej niż suma 70% wynagrodzeń pracowników objętych wnioskiem wraz ze składkami na ubezpieczenia społeczne (kwota dofinansowania nie może przekroczyć 70% kwoty minimalnego wynagrodzenia powiększonego o składki na ubezpieczenie społeczne od pracodawcy). Beneficjent jest zobowiązany do utrzymania w zatrudnieniu pracowników przez okres, na który zostało przyznane dofinansowanie. Wnioskodawca nie jest zobowiązany do wskazywania spadku obrotów/przychodów z działalności.

Wnioski można składać od dnia ogłoszenia naboru, tj. od 29 czerwca 2020 r.
Aby przyspieszyć realizację wniosków prosimy Państwa o przesyłanie dokumentów za pośrednictwem strony MRPiPS, czyli przez stronę: praca.gov.pl (PSZ-DKWK).
link: https://www.praca.gov.pl/eurzad/index.eup#/inneSprawy/listaDokumentow?dest=TARCZA lub za pomocą usługi ePUAP
(UWAGA - Jeżeli ePUAP nie działa w obsługiwanej przez Państwa przeglądarce internetowej prosimy o dokonanie jej aktualizacji lub użycie innej przeglądarki internetowej).
Przed wysłaniem proszę o weryfikację kompletu dokumentów, czyli:
  1. Wniosku o udzielenie dofinansowania
    - Załącznika nr 1 do wniosku – formularz pomocy publicznej
    2. Umowy podpisanej przez osoby upoważnione do reprezentacji

W wyjątkowych sytuacjach komplet dokumentów (wraz z podpisaną umową w dwóch egzemplarzach) można dostarczyć za pośrednictwem poczty lub osobiście do Powiatowego Urzędu Pracy w Bydgoszczy wrzucając do skrzynki wystawionej w drzwiach Urzędu przy wejściu głównym - w godzinach pracy Urzędu od 7:00 do 15:00 :
Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy
ul. Toruńska 147
tel. 52 36 04 387

Komplet dokumentów https://bydgoszcz.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza/15zze2-koscioly

Data dodania 29 czerwca 2020