Dziś jest czwartek 02 lipca 2020 r. Godzina 21:02 Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Komunikat dotyczący wprowadzenia od 08/06/2020 r. tymczasowych zmian w rejestracji osób bezrobotnych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bydgoszczy.

1. Wprowadzony w Polsce stan epidemii i ograniczenia w przemieszczaniu się powodują, że nadal zachęcamy Państwa do skorzystania z pełnej rejestracji elektronicznej, która nie wymaga wizyty w urzędzie a procedura rejestracyjna nie jest skomplikowana TUTAJ.

2. Jeżeli osoby nie mogą skorzystać z form rejestracji wymienionych w pkt. 1 informujemy, że uruchamiamy możliwość rejestracji bezpośredniej w PUP, która następować będzie wyłącznie po uprzednim kontakcie telefonicznym nr tel. 52 3604383 (codziennie w dni robocze w godz. 8:00-11:00) celem umówienia daty i godziny rejestracji. Nie będzie możliwa rejestracja osób nie umówionych uprzednio telefonicznie. Osoby, które się spóźnią, bądź przyjdą zbyt wcześnie mogą zostać nie obsłużone i konieczne będzie ponowne umówienie terminu rejestracji.

Przypominamy o obowiązującym nakazie zakrywania ust i nosa oraz nakazie zachowywania bezpiecznego (min. 2 m) odstępu od innych osób. Dodatkowo wszyscy klienci podlegają obowiązkowej dezynfekcji rąk przy wejściu do Urzędu (płyn udostępniony przy wejściu głównym). Osoby niestosujące się do wskazanych wymogów sanitarnych nie będą obsługiwane.

Taki sposób obsługi rejestracji będzie obowiązywał do odwołania.

Uwaga: Każda osoba, która utraciła pracę ma prawo do bezpłatnej służby zdrowia przez okres kolejnych 30 dni od dnia rozwiązania stosunku pracy.
Informujemy, że zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, każda, nawet nieubezpieczona osoba, będzie diagnozowana bezpłatnie w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem. Reguluje to ustawa z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374).

W związku z powyższym prosimy o powstrzymane się od rejestracji w powiatowym urzędzie pracy  w celu m.in. uzyskania uprawnienia do korzystania z ubezpieczenia zdrowotnego.
Jednocześnie informujemy, że ubezpieczenie zdrowotne można również uzyskać u członka rodziny, jako osoba współubezpieczona.

[źródło: bydgoszcz.praca.gov.pl]

Data dodania 10 czerwca 2020