Dziś jest czwartek 02 lipca 2020 r. Godzina 22:07 Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Ostrzeżenie meteorologiczne silny deszcz z burzami

Na podstawie informacji otrzymanej z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega:

Zjawisko: silny deszcz z burzami

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: wszystkie powiaty

Ważność: od godz. 08:00 dnia 22.06.2020 do godz. 22:00 dnia 22.06.2020

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia - miejscami od 20 mm do 40 mm, lokalnie 50 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 75 km/h. Możliwe opady gradu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%.

Uwagi: Z uwagi na dynamiczną sytuację meteorologiczną ostrzeżenie może ulec aktualizacji.

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Metrologicznych Prognoz Morskich w Gdyni ostrzeżenie meteorologiczne zbiorczo nr 60.

[mat. Dyżurny Bydgoskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Tomasz Włodarczyk]

Data dodania 22 czerwca 2020