Dziś jest czwartek 02 grudnia 2021 r. Godzina 08:59 Imieniny Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Posiedzenie Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Bydgoskiego - 10 marca 2021 r.

W dniu 10 marca 2021 r. odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Bydgoskiego IV Kadencji 2019-2022, zwołane przez Przewodniczącego Pana Andrzeja Kubiaka, w trybie on-line.
W trakcie posiedzenia omówiono zadania zrealizowane przez Wydział Promocji Kultury i Sportu w  2020 r. oraz przedstawiono sprawozdanie z działalności RDPP Powiatu Bydgoskiego w 2020 r. Następnie przedstawiono propozycje działań Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz szkoleń dla organizacji pozarządowych na 2021 rok.
W dalszej części spotkania uczestniczyli zaproszeni goście. Pani Marlena Plebańska – Kaczor z Zespołu ds. Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu Urzędu Miasta Bydgoszczy, od 2002 roku odpowiedzialna za współpracę Miasta Bydgoszczy z organizacjami pozarządowymi a od 2011 roku pełniąca funkcję Sekretarza Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Bydgoszczy, odpowiedzialna również za otwarcie Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu,  przedstawiła informację na temat działań Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (BCOPW) mieszczącego się w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 5. Następnie zaprosiła członków RDPP Powiatu Bydgoskiego na posiedzenie Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Bydgoszczy a także do odwiedzenia Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (http://bcopw.pl/ ;  https://www.facebook.com/bydngo).
Pani Beata Kobus – Przewodnicząca  Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Bydgoszczy, poruszyła kwestię sytuacji organizacji pozarządowych w dobie pandemii COVID-19 oraz roli BCOPW dla organizacji pozarządowych.
Następnie Pani Anna Jakubczak – członek RDPP Powiatu Bydgoskiego, przedstawiła informację na temat „Stan i perspektywy rozwoju wolontariatu – wybrane aspekty”.
Na zakończenie, Przewodniczący Andrzej Kubiak podziękował za udział w posiedzeniu.

Data dodania 11 marca 2021