Dziś jest sobota 08 sierpnia 2020 r. Godzina 17:22 Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Jak skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej?

Szanowni mieszkańcy!

Serdecznie zachęcamy do korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w punktach zlokalizowanych na terenie naszego powiatu. Można uzyskać profesjonalną pomoc, której udzielają radcy prawni i adwokaci. Pomoc udzielana jest w zakresie prawa rodzinnego, pracy, cywilnego, ubezpieczeń społecznych, prawa do opieki zdrowotnej, prawa administracyjnego i podatkowego, karnego i wielu innych.

Posiadana wiedza jest przydatna w wielu  kwestiach związanych z załatwianiem swoich spraw, dlatego zachęcamy do korzystania z tej formy pomocy.

Informujemy, iż  rozszerzono zakres świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej o sprawy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej przez osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą – niezatrudniające innych osób w ciągu ostatniego roku.

Od dnia 24 czerwca 2020 r. przed uzyskaniem nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w punkcie działającym stacjonarnie:
- osoba uprawniona składa pisemne oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej;
- osoba korzystająca z nieodpłatnej pomocy w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej dodatkowo składa oświadczenie o niezatrudnianiu innych osób w ciągu ostatniego roku.

Jednocześnie informujemy , iż w związku z zagrożeniem epidemicznym wszystkie punkty działające na terenie powiatu bydgoskiego udzielają nieodpłatnej pomocy za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość tj. telefonicznie.

Porady udzielane są po uprzednim zarejestrowaniu się pod numerami telefonu

501 615 484  lub  52 583 54 61

Porady udzielane są według kolejności zgłoszeń.

W przypadku obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego  ww. oświadczeń nie składa się.

Data dodania 07 lipca 2020