Dziś jest sobota 19 października 2019 r. Godzina 07:40 Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Podpisanie umowy na roboty budowlane

8 grudnia 2017 roku Powiat Bydgoski podpisał umowę na przebudowę budynku placówki opiekuńczo-wychowawczej nr 1 w Trzemiętowie.

Prace mają na celu dostosowanie budynku do nowych wymagań technicznych wobec placówek opiekuńczo-wychowawczych. W ramach planowanych robót budowlanych zostaną wykonane prace polegające na odnowieniu wnętrza budynku  i dostosowania go do nowych wymogów prawnych (m.in. podział budynku na dwie odrębnie placówki). Ponadto planujemy wykonanie windy dla niepełnosprawnych, która pozwoli im dostać się na piętro, odnowienie sanitariatów i wymianę kotła w piwnicy. Dodatkowo zakupimy nowe wyposażenie pokoi dla wychowanków i sprzęt komputerowy. Przeprowadzone prace poprawią standard placówki.

Wykonawcą robót budowlanych jest Firma „HANDKOR” Kazimierz Korczak z Koronowa. Wartość podpisanej umowy to blisko 1 mln 200 tys. zł brutto. Roboty budowlane powinny zostać zrealizowane do końca pierwszej połowy 2018 roku.

Prace będą realizowane w ramach projektu unijnego Modernizacja placówki opiekuńczo-wychowawczej nr 1 w Trzemiętowie. Projekt jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Wartość dofinansowania z EFRR wynosi 877 665,49 zł.

[fot. K. Wysocka, WRiFE]

Data dodania 08 grudnia 2017