Dziś jest wtorek 25 czerwca 2019 r. Godzina 10:04 Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Droga powiatowa nr 1537Cw budowie

We wrześniu wybraliśmy wykonawcę robót drogowych zaplanowanych w projekcie. Zostało nim Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów KOBYARNIA. Wartość umowy to 4 816 765,49 zł, z czego prawie 80% jest dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Roboty zaczęły się jeszcze w październiku, a zakończą w przyszłym roku.

W wyniku realizacji inwestycji zostanie poprawiona jakość połączenia pomiędzy DK 5 (E 261), należącą do sieci TEN-T a drogą wojewódzką 223, która jest ważnym połączeniem z Bydgoszczą oraz poprawią się warunki dojazdu do istniejących w gminie Białe Błota terenów inwestycyjnych.

Planowana rozbudowa ul. Kościelnej w Cielu na długości 1,64 km polega na wykonaniu nowej nawierzchni jezdni, zjazdów, ciągów pieszych, ciągów rowerowych, zatoki autobusowej, wyspy dzielącej, poboczy, rowów, oraz przebudowy przepustu pod drogą powiatową i wykonania odwodnienia – studni chłonnych.

Dzięki zaprojektowaniu nowego połączenia drogi powiatowej nr 1537C z Drogą Wojewódzką nr 223 możliwe będzie podłączenie drogi powiatowej do planowanego na drodze wojewódzkiej ronda turbinowego.

Projekt Rozbudowa drogi powiatowej nr 1537C Trzciniec-Ciele-Kruszyn Krajeński-ul. Kościelna w Cielu - klasa techniczna drogi Z (zbiorcza) wraz z budową odcinka drogi powiatowej nr 1537C relacji Trzciniec-Ciele-Kruszyn Krajeński, obręb ewidencyjny Białe Błota jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020 kwotą 4 667 841,84 zł, co stanowi 79,44% wydatków kwalifikowanych. Całkowita wartość projektu wynosi  5 875 933,84 zł, a wkład własny Powiatu Bydgoskiego 1 208 092 zł.

Data dodania 17 października 2017