Dziś jest niedziela 27 września 2020 r. Godzina 03:33 Imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego

Zajęcia, kursy dla uczniów i nauczycieli z „Maczka”

W ramach projektu "Inwestycje w zawodowców.", w drugim kwartale uczniowie zakończyli udział w zajęciach pozalekcyjnych przygotowujących do egzaminu zawodowego w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych. Łącznie w projekcie zrealizowano 160 godzin lekcyjnych dla dwóch zawodów: technik ekonomista i mechanik pojazdów samochodowych.

Od kwietnia do czerwca uczniowie kształcący się w zawodach: technik ekonomista, technik handlowiec, technik mechanik, technik informatyk w Czteroletnim Technikum w Zespole Szkół Zawodowych w Koronowie zdobywali umiejętności prowadzenia samochodu. W pierwszej połowie czerwca kurs prawa jazdy kategorii B został zrealizowany. Szkolenie ukończyło 25 uczestników projektu. Przed nimi państwowy egzamin w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Trzymamy kciuki!

Fotorelacja z zajęć.

Zdjęcia otrzymane od Szkoły Jazdy JAZDAM N. Dolata

Wsparcie w projekcie skierowane zostało nie tylko dla uczniów, lecz również dla nauczycieli. W maju czterech nauczycieli kształcenia zawodowego z ZSZ w Koronowie ukończyło kurs kadry i płace, natomiast 30 czerwca egzaminem kończy się kurs księgowości I stopnia. W tym wsparciu bierze udział czterech nauczycieli uczących w zawodzie technik ekonomista.

Z początkiem lipca rozpoczynają się staże i praktyki zawodowe. Uczniowie zdobywać będą nieocenione umiejętności praktyczne u pracodawców z regionu.

Opracowanie: WRIFE

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Data dodania 29 czerwca 2018