Dziś jest niedziela 20 października 2019 r. Godzina 13:25 Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Ambasadorzy Małych Ojczyzn - konkurs K-POT

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna wraz z Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy organizuje konkurs regionalny pn. „Ambasadorzy Małych Ojczyzn”, skierowany do klas drugich gimnazjów. Formularz zgłoszeniowy on-line należy wypełnić do 28 lutego 2017 r. na stronie www.konkursy.kujawsko-pomorskie.travel w zakładce REJESTRACJA.

Celem Konkursu jest zarówno rozbudzanie chęci poznania historii, kultury, dziedzictwa, walorów naturalnych i atrakcji turystycznych swoich miejsc, jak również ich popularyzacja, jako destynacji atrakcyjnych dla mieszkańców i turystów. K-POT chce zaangażować młodzież w twórczą zespołową pracę, w której uczniowie klas drugich szkół gimnazjalnych będą się ubiegać o miano „Ambasadora Małej Ojczyzny”.

Konkurs odbędzie się w trzech kategoriach:

• plastycznej (grafika, ikonografika, komiks),
  • literackiej (opowiadanie, legenda inspirowana przekazami ustnymi, komiks)
  • sztuki wizualne (przedstawienie, film, spot reklamowy, performance, happening, instalacja, street art, graffiti, mural, wideo art, wystawa fotograficzna, gra komputerowa, aplikacja mobilna, animacja).

Zwycięskie klasy nagrodzimy wycieczką do atrakcyjnych turystycznie miejsc regionu. Uroczyste wręczenie voucherów nastąpi podczas jednego z wydarzeń inaugurujących Sezon Turystyczny 2017.

Więcej na: konkursy.kujawsko-pomorskie.travel

aj15II