Dziś jest czwartek 30 czerwca 2022 r. Godzina 12:50 Imieniny Arnolda, Emiliany, Lucyny

Ostrzeżenie meteorologiczne opady marznące 29.12.2021 r.

Na podstawie informacji otrzymanej z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega:

Zjawisko: opady marznące

Stopień zagrożenia: 1

Obszar powiatów: 17 powiatów: brodnicki, bydgoski, Bydgoszcz, chełmiński, golubsko-dobrzyński, Grudziądz, grudziądzki, lipnowski, rypiński, sępoleński, świecki, Toruń, toruński, tucholski, wąbrzeski, Włocławek i włocławski

Ważność: od godz. 10:56 dnia 29.12.2021 do godz. 21:00 dnia 29.12.2021

Przebieg: prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: przedłużono ważność ostrzeżenia.

Dyżurny synoptyk: Anna Zielińska-Szefka

Źródło informacji: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Ostrzeżenie meteorologiczne zbiorczo Nr 155.

Data dodania 29 grudnia 2021