Dziś jest czwartek 18 sierpnia 2022 r. Godzina 06:43 Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Ostrzeżenie meteorologiczne oblodzenie 20.12.2021 r.

Zjawisko: oblodzenie

Stopień zagrożenia: 1

Obszar powiatów: wszystkie powiaty.

Ważność: od godz. 14:00 dnia 20.12.2021r. do godz. 20:00 dnia 20.12.2021 r.

Przebieg: Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Temperatura minimalna przy gruncie od -3°C do -1°C. W dalszym okresie utrzyma się temperatura ujemna.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: brak

Dyżurny synoptyk: Michał Szewczyk.

Źródło informacji: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Ostrzeżenie meteorologiczne zbiorczo Nr 150.

Data dodania 20 grudnia 2021