Dziś jest poniedziałek 08 sierpnia 2022 r. Godzina 08:49 Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

„Rozbudowa drogi powiatowej nr 1539C NWW - Pęchowo - ul. Malinowa polegająca na budowie kanalizacji deszczowej, przebudowie rowów przydrożnych, jezdni, chodników i zjazdów”

Projekt „ Rozbudowa drogi powiatowej nr 1539C NWW - Pęchowo - ul. Malinowa polegająca na budowie kanalizacji deszczowej, przebudowie rowów przydrożnych, jezdni, chodników i zjazdów”

Rozbudowywany odcinek drogi powiatowej 1539C ( Ul. Malinowa) o długości 1,805 m łączy miejscowości Nowa Wieś Wielka i Dziemionna w gminie Nowa Wieś Wielka i dalej m. Krążkowo w gminie Złotniki Kujawskie. Dodatkowo droga powiatowa nr 1539C Nowa Wieś Wielka - Pęchowo -ul. Malinowa łączy drogę krajową nr 25 Bydgoszcz -Inowrocław z m. Pęchowo.

Przedmiotem projektu jest budowa kanalizacji deszczowej, przebudowa rowów przydrożnych, jezdni, chodników i zjazdów. Planowana inwestycja przewiduję poszerzenie jezdni do szerokości 6,00 m. Zaprojektowano przebudowę chodnika, urządzone zostaną przejścia dla pieszych, zaprojektowano montaż wyświetlacza prędkości oraz zbudowana zostanie wyspa dzieląca dla spowolnienia ruchu pojazdów wjeżdżających do obszaru zabudowanego. Istotnym problemem na rozbudowywanym odcinku jest podtopienie jezdni w okresie intensywnych opadów. Budowa odwodnienia umożliwi sprawne odprowadzenie wód deszczowych z pasa drogowego.

Okres  realizacji projektu:   25.06.2021 r. – 30.12.2021 r.

Wszystkie te działania mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci. Poprzez skuteczne odwodnienie drogi wraz ze skrzyżowaniami nastąpi poprawa płynności ruchu co spowoduję zmniejszenie emisji hałasu , spalin i pyłu.

Całkowita wartość projektu :  3 792 944,20 zł

Na realizację projektu uzyskaliśmy dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Celowego – Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Wartość dofinansowania: 1 896 472,00 zł

Data dodania 14 października 2021